X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na początek Muzyka Źródeł "Mazowsze". Rusza "Nowa Tradycja" 2014

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 10:00
- Tradycją tego festiwalu jest, że rozpoczynamy od tego, co inspiruje wielu muzyków, którzy biorą udział w konkursie muzyki folkowej - powiedziała w radiowej jedynce Anna Szewczuk, szefowa Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
Audio
  • Anna Szewczuk o Folkowym Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (Muzyczna Jedynka)
Anna Szewczuk
Anna SzewczukFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Już w czwartek 15 maja rozpoczyna się 17. Folkowy Festiwal Polskiego Radia "Nowa Tradycja". O godz. 19.30 transmisję z inauguracyjnego koncertu Muzyka Źródeł "Mazowsze" będzie można obejrzeć na stronach portalu Polskiego Radia.

- Wystąpią Kapela Antoniego Cicheckiego z Grądek, Kapela Dobrzeliniacy z Żychlina, Maria Bienias z Woli Koryckiej oraz jeden z ostatnich autentycznych skrzypków Jerzy Dierżek - wyliczała w "Muzycznej Jedynce" Anna Szewczuk.

Szczegóły Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" >>>

Natomiast w piątek i w sobotę, w studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, zaplanowano przesłuchania konkursowe. Wstęp  jest wolny. - Jury pod przewodnictwem Ola Walickiego oceniać będzie przez dwa dni zmagania 14. kapel wyłonionych w preselekcji. Zgłosiło się ich ponad 50 - dodała szefowa Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

W tym roku festiwalowi będzie towarzyszyła m.in. muzyka turecka. Turcja zostanie pokazana w sposób wielokulturowy. W czwartek, tuż po koncercie Muzyka Źródeł zaprezentuje się Çiğdem Aslan. - Ta Kurdyjka urodzona w Stambule mieszka w Londynie. Śpiewa pieśni rebetico po grecku i turecku - powiedziała Szewczuk w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim. Natomiast w sobotę wystąpią Kayhan Kalhor & Erdal Erzincan. - To będzie persko-turecka klasyczna muzyka, zupełnie inny klimat - zapewnił gość Jedynki.

Co roku Polskie Radio wydaje płytę, które jest zapisem tego, co działo się na poprzednim festiwalu. Gotowa jest już edycja 2013. Znalazły się na niej nagrania wszystkich gości, uczestników i laureatów festiwalu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj, pg

/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka bez barier, czyli Festiwal Polskiego Radia "Nowa Tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 16:03
- Zawsze na scenie studia Studia im. Witolda Lutosławskiego można było usłyszeć muzykę wyrastającej z tradycji, ale przetworzoną w formie popu, jazzu i rocka. Na tym festiwalu nigdy nie było barier - powiedziała w radiowej Jedynce Małgorzata Jędruch-Włodarczyk, organizatorka festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inauguracja "Nowej Tradycji" w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 14:00
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego rozpoczyna się Festiwal Folkowy Polskiego Radia. Występów tradycyjnych muzyków z Mazowsza oraz znakomitej kurdyjskiej pieśniarki Çiğdem Aslan wysłuchać można na naszej antenie. Transmisja wideo - na stronie internetowej!
rozwiń zwiń