Ania Wyszkoni: konsekwentnie podążam drogą, którą sobie wyznaczyłam

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 16:31
- Pomaga mi to poznać interesujących i inspirujących ludzi oraz przekonać ich do siebie - powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka. 20 maja miała miejsce platynowa reedycja jej drugiego solowego albumu pt. "Życie jest w porządku".
Audio
  • Ania Wyszkoni o reedycji płyty "Życie jest w porządku" (Muzyczna Jedynka)
Ania Wyszkoni w studiu radiowej Jedynki
Ania Wyszkoni w studiu radiowej JedynkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Oprócz znanych już przebojów, jak "Zapytaj mnie o to kochany" czy "W całość ułożysz mnie" znalazły się na niej premierowe utwory, które specjalnie napisali dla niej m.in. Jacek Cygan i Seweryn Krajewski.

Piosenkarka tłumaczyła, że konsekwencja na drodze artystycznej jest najważniejsza. Jej zdaniem, wielu młodym artystom jej brakuje. Przyznała też, że sprzyja jej szczęście. - Zawdzięczam mu to, że w danym momencie jestem w takim, a nie innym miejscu i spotykam taką, a nie inną osobę - powiedziała Ania Wyszkoni.

Zobacz koncert Ani Wyszkoni podczas trasy Lata z radiem 2013 >>>

Tak też było z poznaniem przez nią przed laty Jacka Cygana. Stało się to jeszcze przed programem "Szansa na sukces", gdzie wyśpiewała piosenkę Czesława Niemena pt. "Dziwny jest ten świat". - Znajomość była uśpiona, ale wiedziałam, że to co wtedy się wydarzyło będzie miało dla mnie ważne efekty - powiedziała była wokalistka zespołu Łzy. Jej zdaniem, ta chwila nastąpiła właśnie teraz. - Jacek Cygan pięknie ubrał w tekst piosenki moje myśli, w których chciałam przekazać, że uwielbiam swoje życie. Kocham je i chcę czerpać z niego jak najwięcej - powiedziała o piosence "Dzięki za dźwięki ".

Piosenkarka ujawniła też w rozmowie z Marcinem Kusym, że ogromną tremę miała przed spotkaniem z Sewerynem Krajewskim. - Tym bardziej, że docierały do mnie informacje, iż jest trochę w sobie zamknięty. Teraz wiem, że to nieprawda. Jest człowiekiem z klasą, wie czego chce. Myślę też, że takimi ludźmi lubi się otaczać. Fakt, że komponuje piękne melodie i każda z nich staje się hitem powoduje, że nie daje piosenek przypadkowym artystom. Tym bardziej czuję się zaszczycona, że piosenka "Prywatna Madonna" znalazła się na mojej płycie - powiedziała piosenkarka w "Muzycznej Jedynce.

Ania Wyszkoni gwiazdą trasy Lata z Radiem 2014 >>>

Na albumie "Życie jest w porządku" znalazło się w sumie 15 piosenek, w tym 4 premierowe. - Jestem z nich bardzo zadowolona. Uważam, że jest to kolejny krok na mojej drodze muzycznej - powiedziała piosenkarka. Platynową edycję płyty "Życie jest w porządku" promuje singiel "Na cześć wariata", który był Piosenką Dnia Jedynki .

18 maja minęła pierwsza rocznica śmierci Marka Jackowskiego. Jak Ania Wyszkoni wspomina z nim współpracę?  Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/ag

/


Czytaj także

Ania Wyszkoni: praca nad płytą "Marek Jackowski" była piękna i radosna

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:19
- Marek Jackowski marzył, żeby wrócić na scenę i dać jeszcze ludziom coś od siebie. Bardzo emocjonalnie podchodził do tej płyty i starannie dobierał sobie gości. Czuję się zaszczycona, że mogłam się wśród nich znaleźć - mówiła w Jedynce Ania Wyszkoni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łzy: większość osób wciąż kojarzy nas z dawnymi przebojami

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 08:00
- Tamte piosenki były często grane w różnych miejscach i w związku z tym dotarły do tzw. świadomości słuchaczy. Teraz staramy się korzystać z każdej okazji, by prezentować nasz najnowszy materiał - mówił w radiowej Jedynce Arek Dzierżawa, basista zespołu Łzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla Kombii wszystko jest jak pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 18:34
- Nie jesteśmy celebrytami, uważamy się za muzyków. Tworzymy muzykę, muzyka stwarza nas. Potrzebujemy jej jak powietrza - powiedział w radiowej Jedynce Grzegorz Skawiński. Po czterech latach milczenia zespół Kombii wraca z nową płytą pt. "Wszystko jest jak pierwszy raz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dąb Niemena. "Czesław by temu przyklasnął, sam był człowiekiem natury"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 15:24
- Po śmierci Czesława spotykałam się z bardzo różnymi propozycjami upamiętnienia go, na różnym poziomie. Ale kiedy usłyszałam o tym pomyśle, aż się uśmiechnęłam w duchu - powiedziała w radiowej Jedynce Małgorzata Niemen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na płycie "moMtyle" Brathanki odzyskali dawną radość grania

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 16:28
- Mamy nadzieję, że tę radość, która towarzyszyła nam w studiu, a teraz jest obecna na koncertach i w relacjach między nami, będzie słychać również na naszej płycie - mówiła w Jedynce Agnieszka Dyk, wokalistka zespołu Brathanki.
rozwiń zwiń