Ta sama świetna Urszula, czyli płyta "Wielki odlot 2"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 16:59
- Trzydzieści lat dla głosu to dużo. Okazało się jednak, że nie miałam problemów z zaśpiewaniem swoich starych numerów - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" piosenkarka. Urszula przygotowała niespodziankę dla swoich fanów - album, który jest powrotem do początków jej artystycznej kariery.
Audio
  • Urszula o płycie "Wielki odlot 2. Najlepsze 80-te" (Muzyczna Jedynka)
Urszula w studiu Jedynki
Urszula w studiu JedynkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Płyta "Wielki odlot 2. Najlepsze 80-te" nie jest jednak zwykłym wydawnictwem typu "the best of". Urszula zdecydowała się nagrać wszystkie piosenki na nowo. Dzięki temu przeboje takie jak "Luz blues, w niebie same dziury", "Podwórkowa kalkomania", "Bogowie i demony” czy "Dmuchawce, latawce, wiatr" brzmią bardzo świeżo, nie tracąc przy tym swojego charakterystycznego klimatu. - Postanowiliśmy nagrać je jeszcze raz, by były w dobrej jakości, aby można było ich słuchać na najnowszym sprzęcie - powiedziała piosenkarka w "Muzycznej Jedynce".

Dodatkowym atutem albumu jest fakt, że największe przeboje Urszuli zostały nagrane w tych samych co przed laty aranżacjach z wykorzystaniem instrumentów i sprzętu muzycznego z epoki. - Mieliśmy wspaniałą zabawę z tym, żeby odtworzyć jego brzmienie. Aby płyta brzmiała jeszcze lepiej, odpowiednio ją zremasterowaliśmy - tłumaczyła artystka w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim. Urszula przyznała, że niepokoiła się, czy po upływie 30 lat sprosta zadaniu i będzie potrafiła ponownie zaśpiewać swoje największe przeboje. Okazało się jednak, że brzmią one świetnie.

Repertuar albumu "Wielki odlot 2. Najlepsze 80-te", którego okładka nawiązuje do pierwszej, kultowej płyty artystki z 1983 roku, uzupełnią dwa premierowe utwory. Krążek promuje tytułowy "Wielki odlot 2".

Urszula wystąpi 8 czerwca na festiwalu w Opolu podczas koncertu 25 lat! Wolność - kocham i rozumiem! Zaśpiewa swój przebój "Dmuchawce, latawce, wiatr".

Opole 2014 z radiową Jedynką >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy .

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/mc

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Opole Urszula

Czytaj także

Lider Kobranocki: nigdy nie powiem, że za komuny było lepiej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 15:00
- Język mi raczej odpadnie - przyznał w radiowej Jedynce Andrzej "Kobra" Kraiński. Dwa utwory legendarnej polskiej grupy rockowej znalazły się na składankowej płycie "25 x Wolność" wydanej w związku 25. rocznicą wyborów 1989 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor "Mazowsza": w Opolu znów wystąpimy z Donatanem i Cleo

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 08:00
- Cały czas namawiano mnie, by "Mazowsze" zaistniało jakoś inaczej. Udało się to fantastycznie z Donatanem i Cleo, absolutnie nie żałuję, że wysłałem dziewczyny do Kopenhagi - mówił w Jedynce Włodzimierz Izban.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Dark: musical "Metro" był dla nas trampoliną

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 14:19
- U boku Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy skończyliśmy szkoły teatralne i baletowe - powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka. Już 4 czerwca na scenie Teatru Studio Buffo wystąpią pierwsi wykonawcy kultowego musicalu "Metro" w jedynym, niepowtarzalnym spektaklu charytatywnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Borys: płytę "Ikona" miałem bardzo długo w sercu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 19:59
- Znajdują się na niej nowe piosenki, jak również moje dawne kompozycje we współczesnych aranżacjach - powiedział muzyk, który po 30 latach milczenia wydał w Polsce nowy album.
rozwiń zwiń