October Leaves ze Śląska i ich "chamska" płyta

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 09:19
- Nagraliśmy płytę na 100 procent, nie byliśmy oddzieleni żadnymi ściankami, to było zrobione czysto koncertowo. Można by powiedzieć, że zbyt chamsko, ale czegoś takiego chcieliśmy spróbować - opowiadają w Jedynce członkowie zespołu October Leaves.
Audio
  • October Leaves o nowej płycie "Bardziej znani, wiecznie obcy" (Rockowy powiernik/ Jedynka)
Zespół The October Leaves
Zespół The October LeavesFoto: materiały prasowe

W "Rockowym powierniku" gościli bracia, Kamil i Szymon Bartkowiak z October Leaves . - Nazwa jest symboliczna, bo można ją rozumieć jako październikowe liście i październik odchodzi. Oprócz tego zespół powstał pod koniec października, więc można to dwojako tłumaczyć - opowiada jeden z braci Bartkowiak.
Uczestnicy zespołu podkreślają, że niektórym nazwa ich zespołu nasuwa na myśl wielkie święto piwa w Bawarii. - Pierwszy człon nazwy większość osób kojarzy, ale czasami pojawiają się tylko uszczypliwe uwagi o Octoberfest - dodają.


Początkowo wszyscy członkowie zespołu pochodzili z Rybnika, co w ostatnim czasie uległo zmianie w związku z życiem prywatnym muzyków. - Basista Kamil Rutkowski jest z Żor, zaś perkusista Piotr Szopa jest teraz z Wodzisławia Śląskiego - mówią członkowie October Leaves.

Muzyka >>> Posłuchaj na moje.polskieradio.pl

Premiera płyty "Bardziej znani, wiecznie obcy" odbyła się 10 maja. Jest to album dwupłytowy, który zawiera krążki "Bardziej znani, wiecznie obcy" z 2010 roku i "The October Leaves" z 2013 roku. - Pierwsza płyta była nagrywana dosyć tradycyjnie, czyli ślad po śladzie, co nie oddaje w pełni emocji, które chcieliśmy uchwycić. Kolejny materiał postanowiliśmy nagrać na 100 procent, wszyscy stanąć razem w jednym studio, bardzo ważny był kontakt wzrokowy - opowiadają bracia Bartkowiak.

Wywiady z gwiazdami - odwiedź kanał Polskiego Radia w serwisie YouTube >>>

W jakim języku zespół będzie nagrywał kolejne piosenki? Jakie nagrody ma na swoim koncie October Leaves? Posłuchaj całej audycji.
Rozmawiał Marek Wiernik.

sm, pg

Czytaj także

Jerzy Wasowski. Dżentelmen wielu talentów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 05:45
– Kulminacją tego jego stylu bycia było pokazywanie się na plażach – wspominał Grzegorz Wasowski. – On również na piasku rezydował w garniturze, gdzieś tam pod drzewkiem. Miał letnią wersję garnituru, nieco lżejszą, ale zawsze w garniturze i pod krawatem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora w hołdzie Jimiemu Hendrixowi

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 17:56
- Miałam wiele obaw, pracując nad tą płytą. Jednak dzięki moim fanom i wszystkim ludziom, których spotykam, głęboko wierzę, że słuchaczom jest potrzebne coś, co ma siłę rozdarcia - mówiła w radiowej Jedynce Natalia Sikora, która wydała właśnie album "BWB Experience".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pół wieku człowieku" - Krzysztof Krawczyk z dystansem o swojej karierze

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 20:50
- Ta płyta w różny sposób opowiada o ostatnich 50 latach, które spędziłem na scenie. Obok utworu reggae jest tu więc np. utwór romantyczny albo taki, który opowiada o talencie kulinarnym mojej żony - mówił w radiowej Jedynce Krzysztof Krawczyk.
rozwiń zwiń