Halina Mlynkowa: festiwal w Opolu to fantastyczny czas

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 10:00
Kocham ten festiwal, to jedyny festiwal z tak w wielkim tradycjami - mówiła Halina Mlynkowa o rozpoczynającym się już 6 czerwca 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Audio
  • Halina Mlynkowa: festiwal w Opolu to fantastyczny czas (Muzyczna Jedynka)
Halina Mlynkova
Halina MlynkovaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość "Muzycznej Jedynki" docenia rangę festiwalu i cieszy się z faktu, że po raz kolejny będzie mogła wziąć w nim udział. - Nie ukrywam, że jest to fantastyczne, bo niektórych krajach europejskich nie ma takich festiwali. To wyjątkowe miejsce pod względem muzycznym, ale także towarzyskim. To fantastyczny czas - powiedziała.

W tym roku wśród wykonawców w konkursie SuperPremier znajdzie się m.in. Halina Mlynkowa . - W piątek wystąpię z piosenkę "Ostatni raz”, a w sobotę będzie kabaretowo i folkowo - zaśpiewam "Czerwone korale" i jedną piosenkę z mojego nowego repertuaru "Choć masz długi nos”. Specjalnie wybrałam tę piosenkę, bo pasuje do tego kabaretonu. To piosenka o tym, żeby się nie napinać, wyluzować i z dystansem podchodzić do życia - powiedziała.

Rozmawiała Iza Żukowska.

to/ag

Czytaj także

Halina Mlynkova: dziś mogę napisać wolny tekst i mnie nie zamkną

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 15:37
- Temat Żołnierzy Wyklętych jest trudny, wzbudza kontrowersje. z jednej strony mówimy o bohaterach, z drugiej - niektórzy piszą o "bandytach" - powiedziała w radiowej Jedynce Halina Mlynkova. Wokalistka napisała i wykonała jedną z piosenek na płytę "Panny Wyklęte".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkova: jestem jedyną kobietą na scenie folkowej

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:01
- Ten styl jest u nas absolutną nowością. Trochę jak zespół The Corrs, który łączył folk z muzyką współczesną - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" piosenkarka Halina Mlynkova o swojej nowej płycie pt. "Po drugiej stronie lustra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na płycie "moMtyle" Brathanki odzyskali dawną radość grania

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 16:28
- Mamy nadzieję, że tę radość, która towarzyszyła nam w studiu, a teraz jest obecna na koncertach i w relacjach między nami, będzie słychać również na naszej płycie - mówiła w Jedynce Agnieszka Dyk, wokalistka zespołu Brathanki.
rozwiń zwiń