Od talent show do Opola: LemON i Igor Herbut

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 03:02
W tym roku odbędzie się 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w dniach 6-8 czerwca. Rozpocznie się on koncertem "Superpremier", na którym wystąpi 10 wykonawców, m.in. zespół LemON, który gościł w radiowej Jedynce.
Audio
  • Rozmowa z Igorem Herbutem z zespołu LemON (Muzyczna Jedynka)
Igor Herbut z zespołu LemON
Igor Herbut z zespołu LemONFoto: mat. pras.

Igor Herbut jest liderem, wokalistą i założycielem zespołu LemON, który wystąpi w ramach "Superpremier". Jak przyznaje, obecnie towarzyszą mu uczucia zdenerwowania i ogromnego zaszczytu w związku z możliwością zagrania w Opolu. - Będziemy tam gośćmi po raz pierwszy. Graliśmy na tej scenie raz koncert, ale jeszcze nigdy na festiwalu, który jest tak ważny - opowiada członek grupy LemON.


Piosenka "Ake" zespołu LemON została wybrana spośród 200 polskich piosenek zgłoszonych na ten koncert. - Po tej wiadomości zrobiło nam się cieplej gdzieś na serduchach i na pewno damy z siebie wszystko, bo ten numer powstał dość niedawno i też się go uczymy. Bardzo się cieszymy, że będziemy go mogli pokazać na festiwalu ludziom, którzy odbierają muzykę, moim zdaniem, prawidłowo - mówi Igor Herbut.

Zobacz kanał Muzyka na moje.polskieradio.pl >>>

Czy zespół powstał z myślą o programie talent show? - Grupa powstała przede wszystkim z wielkim uczuciem, a jeśli chodzi o ten program, to po jego wygraniu zaczęliśmy uczyć się siebie i mieliśmy wiele pracy. Od tego czasu minęło 2,5 roku i wiele się wydarzyło, więc bardzo się cieszę, że teraz możemy wystąpić na festiwalu w Opolu - podkreśla lider grupy.
LemON to polsko-łemkowsko-ukraińska grupa, która powstała w 2011 roku. Zespół wygrał w telewizyjny programie talent show. Zespół zagrał w Sopocie w ramach Sopot Top of the Top Festival 2013, wydał debiutancką płytę i dał mnóstwo koncertów. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był wokalista Igor Herbut.
Igor Herbut wystąpi w Opolu również w ramach konkursu SuperJedynki w kategorii SuperArtysta wraz z Kamilem Bednarkiem i Dawidem Podsiadło. Co lider grupy LemON uważa na temat młodych muzyków, z którymi się zmierzy? Posłuchaj całej rozmowy.

Rozmowy z ludźmi kultury na oficjalnym kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

sm/ag

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Opole Opole 2014

Czytaj także

Natalia Sikora w hołdzie Jimiemu Hendrixowi

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 17:56
- Miałam wiele obaw, pracując nad tą płytą. Jednak dzięki moim fanom i wszystkim ludziom, których spotykam, głęboko wierzę, że słuchaczom jest potrzebne coś, co ma siłę rozdarcia - mówiła w radiowej Jedynce Natalia Sikora, która wydała właśnie album "BWB Experience".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkowa: festiwal w Opolu to fantastyczny czas

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 10:00
Kocham ten festiwal, to jedyny festiwal z tak w wielkim tradycjami - mówiła Halina Mlynkowa o rozpoczynającym się już 6 czerwca 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń