VOX rusza na podbój Opola piosenką napisaną przez Młynarskich

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 05:11
W piątek zespół VOX wystąpi w opolskim amfiteatrze w ramach koncertu SuperPremier. Witold Paszt i jego koledzy wykonają piosenkę "Tęczowy most", do której słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował jego syn - Jan Młynarski.
Audio
  • Kulisy powstania nowego przeboju grupy VOX (Muzycznej Jedynce)
Zespół VOX - Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota
Zespół VOX - Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Prowadzący program Paweł Sztompke przyznaje, że Jan Młynarski nie nazywa nowej piosenki kompozycją, tylko produkcją. - To dość prosta kompozycja. Jest to piosenka popowa, która ma się ładnie wpisać w główny nurt, w związku z czym produkcja jest równie ważna co kompozycja - wyjaśnia Jan Młynarski.

- Ja z kolei mam nadzieję, że wrócą stare czasy, strasznie za nimi tęsknię. Może tak się stanie za sprawą kompozycji Janka? Zawsze, po każdym festiwalu opolskim, cały naród coś nucił i mam nadzieję, że to powróci - mówi Witold Paszt. Jak dodaje, "Tęczowy most" jest świetnym przykładem pięknej melodii, połączonej z lekkim i optymistycznym tekstem, dzięki czemu ma duże szanse wpaść ludziom w ucho.

51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - w Opolu i w Jedynce >>>

Paweł Sztompke spytał Jana Młynarskiego o to, jak się współpracuje z rodziną. - To było dosyć proste, proces twórczy był bardzo krótki. Miałem pomysł, przyszedłem do taty i zapytałem, czy może coś napisać, na co powiedział, bym zadzwonił za tydzień - opowiada Jan Młynarski. Po umówionym czasie Wojciech Młynarski napisał tekst piosenki "Tęczowy most".

Z tą propozycją piosenki Jan Młynarski zadzwonił do Witolda Paszta i powiedział, że chce, by zaśpiewał ją zespół VOX. - Najpierw byłem zaskoczony, a gdy ją usłyszałem, to pomyślałem, że to powrót do pięknych czasów - fajnego, chórowego śpiewania z lat 80. Wydaje mi się, że Janek zdecydował się na nas, bo poszukiwał jednorodnego męskiego brzmienia wokalnego - komentuje wokalista VOX.

Zobacz kanał Muzyka na moje.polskieradio.pl >>>

Jan Młynarski będzie towarzyszył muzykom VOX na scenie w czasie opolskiego koncertu razem ze swoim zespołem Legendarne Melodie.

Dlaczego Jan Młynarski zdecydował się na VOX? Posłuchaj całej rozmowy!

Z artystami w "Muzycznej Jedynce" rozmawiał Paweł Sztompke.

(sm/mk)

Czytaj także

Halina Mlynkowa: festiwal w Opolu to fantastyczny czas

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 10:00
Kocham ten festiwal, to jedyny festiwal z tak w wielkim tradycjami - mówiła Halina Mlynkowa o rozpoczynającym się już 6 czerwca 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od talent show do Opola: LemON i Igor Herbut

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 03:02
W tym roku odbędzie się 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w dniach 6-8 czerwca. Rozpocznie się on koncertem "Superpremier", na którym wystąpi 10 wykonawców, m.in. zespół LemON, który gościł w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Opolu z... Osiecką, Młynarskim i Koftą

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 03:46
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przygotowało w tym roku szereg niespodzianek. Jedną z największych atrakcji będzie nawiązanie do pamiętnego koncertu z 1977 roku, w którym wystąpili znakomici poeci polskiej piosenki: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta.
rozwiń zwiń