Złoty Mikrofon dla Edyty Geppert!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 15:47
W Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim rynku swoje gwiazdy odsłoni pięcioro artystów. Jest wśród nich Edyta Geppert. - To pierwsza taka sytuacja w mojej karierze, raczej ich unikam. Najlepiej czuję się na scenie - mówi artystka w radiowej Jedynce.
Audio
  • Złoty Mikrofon dla Edyty Geppert! (Muzyczna Jedynka)
Edyta Geppert
Edyta GeppertFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Edyta Geppert odbierze Złoty Mikrofon. - To najwyższe odznaczenie, jak przyznaje Polskie Radio - przypomina Maria Szabłowska. Artystka dowiedziała się o wyróżnieniu na antenie Jedynki i nie kryła wzruszenia.

51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - w Opolu i w Jedynce >>>

Edyta Geppert czterokrotnie występowała w konkursach podczas opolskiego festiwalu i aż trzy razy otrzymała nagrodę główną, dzięki czemu jest najbardziej utytułowaną spośród wykonawców rywalizujących o laury w stolicy polskiej piosenki. - To były Grand Prix przyznane wykonawcy, a nie poszczególnym utworom - podkreśla Piotr Loretz i dodaje, że artystka ten jeden raz wróciła z Opola bez nagrody, wykonywała bowiem piosenkę "Zamiast", którą uznano za "niesłuszną". - Została wycięta z finału, dlatego trudno było się nawet zorientować, że Edyta śpiewała na festiwalu - dodaje mąż artystki. Wspomniany utwór można znaleźć na trzypłytowym albumie przygotowanym z okazji jubileuszu 25-lecia wolnej Polski.

"25! Wolność! Kocham i rozumiem. Gala jubileuszowa 51. KFPP Opole 2014" w internetowym sklepie Polskiego Radia  >>>

Edyta Geppert debiutowała w Opolu w 1984 roku. - Ogromne wrażenie zrobiła na mnie wtedy wielkość amfiteatru. Widziałam morze głów. Pamiętam też, że bardzo wspierała mnie ekipa techniczna, miałam serdeczną opiekę - wspomina piosenkarka, która na deskach opolskiego amfiteatru wystąpi 7 czerwca, odbierając również nagrodę za całokształt twórczości.

(mk/ag)

Czytaj także

SuperJedynki 2014 - superkoncert w Opolu. Słuchaj online

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 10:00
"SuperJedynki" to finał muzycznego plebiscytu organizowanego przez radiową Jedynkę, Telewizję Polską oraz "Super Express". Na scenie opolskiego amfiteatru w sobotę pojawią się największe gwiazdy polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna Jedynka w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 19:08
Opole już po raz 51. stanie się stolicą polskiej piosenki. Jak zwykle w przygotowanie festiwalu aktywnie zaangażowała się radiowa Jedynka, a nasi dziennikarze opowiedzą o tym co dzieje się za kulisami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

VOX rusza na podbój Opola piosenką napisaną przez Młynarskich

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 05:11
W piątek zespół VOX wystąpi w opolskim amfiteatrze w ramach koncertu SuperPremier. Witold Paszt i jego koledzy wykonają piosenkę "Tęczowy most", do której słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował jego syn - Jan Młynarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moc atrakcji podczas opolskiego festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 11:41
Rozpoczyna się 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Otworzą go SuperPremiery prowadzone przez Katarzynę Pakosińską i Barbarę Kurdej-Szatan. Jeszcze tego samego dnia czekają nas SuperDebiuty poświęcone twórczości Czesława Niemena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Korda: w Opolu powstał pomysł założenia Niebieskich Gitar

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 14:43
- Ja miałem grać drugą gitarę, Klenczon pierwszą, a na basie miał grać Niemen. To miało być trio śpiewające - wspominał w radiowej Jedynce Wojciech Korda, który na tegoroczny festiwal w Opolu przyjechał ze specjalnym zadaniem.
rozwiń zwiń