Nagroda SAWP dla Diany John

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 16:53
- Postanowiliśmy ufundować nagrodę w Koncercie SuperDebiutów na festiwalu w Opolu - mówił w Jedynce Ryszard Poznakowski, kompozytor i prezes Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych.
Audio
Diana John
Diana JohnFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

- Nie chcąc być w kolizji z szacownym jury oraz publicznością, która za pomocą SMS będzie głosowała na najlepszego jej zdaniem wykonawcę, postanowiliśmy naszą nagrodę przyznać najmłodszemu wykonawcy w koncercie debiutów - wyjaśniał Ryszard Poznakowski w rozmowie z Marią Szabłowską i Marcinem Kusym.

Po sprawdzeniu metryk okazało się, iż najmłodsza jest 22-letnia Diana John i to właśnie do niej powędruje czek w wysokości 1 tysiąca euro.

SuperDebiuty 2014 - młodzi mierzą się z Niemenem. Transmisja koncertu w Jedynce

Diana John reprezentuje w konkursie Opole, gdzie wygrała eliminacje do festiwalu. W drodze na scenę Amfiteatru Tysiąclecia pokonała szóstkę konkurentów. Wcześniej udało jej się dotrzeć do finału telewizyjnego show X Factor. W Koncercie SuperDebiutów Diana John wykona utwór Czesława Niemena "Płonie stodoła".

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

bchag

/

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Opole 2014

Czytaj także

Halina Mlynkowa: festiwal w Opolu to fantastyczny czas

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 10:00
Kocham ten festiwal, to jedyny festiwal z tak w wielkim tradycjami - mówiła Halina Mlynkowa o rozpoczynającym się już 6 czerwca 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SuperPremiery 2014 - kto w Opolu wyśpiewa przebój lata? Transmisja koncertu w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 11:00
Ewelina Lisowska, Halina Mlynkowa, KOMBII i Maciej Maleńczuk to tylko niektórzy artyści zakwalifikowani do koncertu "SuperPremiery", który w piątek zainauguruje 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - Opole 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Korda: w Opolu powstał pomysł założenia Niebieskich Gitar

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 14:43
- Ja miałem grać drugą gitarę, Klenczon pierwszą, a na basie miał grać Niemen. To miało być trio śpiewające - wspominał w radiowej Jedynce Wojciech Korda, który na tegoroczny festiwal w Opolu przyjechał ze specjalnym zadaniem.
rozwiń zwiń