Piotr Metz: walczyłem o to, by koncerty gwiazd były w Polsce "normalką"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 14:52
- Gdyby rok temu ktoś mi powiedział, że zobaczę OutKast na własne oczy, to bym nie wierzył. A teraz się bardzo cieszę, że ten występ, pewnie jedyny w Polsce, trafi na Orange Warsaw Festival - mówił rzecznik festiwalu Piotr Metz.
Audio
  • Piotr Metz o reaktywacji Pixies i innych artystach tegorocznego Orange Warsaw Festival (Muzyczna Jedynka)
Piotr Metz
Piotr MetzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tegoroczny Orange Warsaw Festival zgromadzi i największe gwiazdy współczesnej muzyki (Hurts, Florence And The Machine, The Prodigy, Snoop Dogg, Kasabian, Kings Of Leon, i reaktywowanych gigantów (Pixies), ale także debiutantów zagranicznych talent show (Ella Eyre). - Jeszcze 20 lat temu obowiązywał w muzyce podział na ekstraklasę gwiazd, pierwszą i drugą ligę. Teraz mamy pewnie kilkadziesiąt różnych nisz, które sobie znakomicie koegzystują - powiedział w radiowej Jedynce dziennikarz muzyczny Piotr Metz .

Zmiany rzecznik Orange Warsaw Festival dostrzega także w karierach polskich muzyków. - Jak tak patrzę na harmonogram tegorocznego festiwalu, to Jamal mógłby być artystą z każdego miejsca w Europie. Nie postrzegamy już tego jako "o, nasz się wcisnął" - uważa.

Gość "Muzycznej Jedynki" podkreślił jednak, że oblicza polskich festiwali muzycznych mogą zmienić się jeszcze bardziej. - Ja zawsze podkreślam, że 25 lat temu walczyliśmy o bardzo wielkie rzeczy, ale były też rzeczy mniejsze. I na przykład ja walczyłem o to, by takie festiwale istniały, a występ symbolicznego U2 nie był wydarzeniem 5-lecia, ale "normalką". A teraz jeszcze o to, by nasi dołączyli jako fajni muzycy, którzy świetnie pasują do line-upu - dodał Metz.

Orange Warsaw Festival odbędzie się w w dniach 13-15 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jak wygląda współpraca z muzykami poza sceną? Jak Piotr Metz ocenia reaktywację Pixies? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opole: dwie SuperJedynki 2014 dla zespołu Piersi

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 23:10
Poznaliśmy laureatów plebiscytu organizowanego przez radiową Jedynkę, Telewizję Polską oraz "Super Express". Na scenie opolskiego amfiteatru wystąpiły największe gwiazdy polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Maleńczuk: na festiwalu w Opolu oddałem hołd Romom

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 12:07
- Napisałem piosenkę dla wszystkich tych, którym się to należy, czyli grającym Cyganom - powiedział w radiowej Jedynce muzyk. Maleńczuk wystąpił pierwszego dnia 51. festiwalu w Opolu podczas koncertu SuperPremiery z piosenką "Cygańska dusza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkova: w Opolu zaśpiewałam piosenkę swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 11:11
- Długo na tę chwilę czekałam. Marzyło mi się, żeby stanąć na deskach amfiteatru w pięknej sukience i zaśpiewać dostojnie od początku do końca bez tańców i podskoków. Spełniło się - powiedziała piosenkarka. Kiedy spotykamy swoją byłą miłość to niekoniecznie musimy od nowa się w niej rozkochać.
rozwiń zwiń