Kasia Popowska nie stawia sobie muzycznych granic

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 19:36
- Nigdy nie chciałabym mieć poczucia, że rozwinęłam się na tyle, by nic więcej nie robić. Byłaby to moja osobista porażka - mówiła Kasia Popowska w "Muzycznej Jedynce". Co zatem oznacza dla niej sukces?
Audio
  • Kasia Popowska o swojej muzyce i artystycznych planach (Muzyczna Jedynka)
Kasia Popowska
Kasia PopowskaFoto: PAP/Archiwum/Artur Reszko

Gitarę pokochała dzięki tacie i to właśnie ten instrument towarzyszy Kasi Popowskiej, gdy pisze teksty i występuje na scenie. Do tego podstawowego narzędzia twórczości muzycznej nie ogranicza się jednak pasja młodej wokalistki. - Chciałabym nauczyć się grać jeszcze na mandolinie, pianinie. Zaczynam też pracę nad tym, by pisać piosenki nie tylko dla siebie, ale też innych artystów - wyjaśniła w "Muzycznej Jedynce".

Piosenkarka już wkrótce zaprezentuje swój debiutancki album, który promuje utwór "Przyjdzie taki dzień" - Piosenka Dnia Jedynki. A specjalnie dla radiowych słuchaczy Kasia wykonała go na żywo w studiu Jedynki. Na mandolinie towarzyszył jej Jarek Cypis Kucharczyk.

- Ta piosenka, lekka i energetyczna, charakteryzuje całą płytę pod kątem dynamiki, choć są też dużo mocniejsze utwory. Z racji gitary i ukulele idziemy w stronę popu i folku - mówiła w rozmowie z Marcinem Kusym.

Kasia Popowska inspiracje znajduje w twórczości m.in. Lindy Perry (4 Non Blondes), Red Hot Chili Peppers, Celine Dion, Coldplay, Tiny Turner czy Freddiego Mercury. - Jako początkującej wokalistce zależało mi na budowaniu szerokiego wokalu, a później - i do tej pory tak jest - najbardziej trafiało do mnie gitarowe granie i naturalne, analogowe dźwięki - mówiła.

Sukcesem według niej będzie spełnienie we własnej twórczości, wyrażające się w żywym kontakcie z publicznością oraz współpraca z innymi artystami sceny muzyczej.

Jaką piosenkę Kasia Popowska zagrała na gitarze jako pierwszą? Jak wspomina swój udział w muzycznym talent show? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/mc)

Zobacz więcej na temat: folk MUZYKA płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kindla: piosenkę do "Rodzinka.pl" pisałem z synem na głowie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 07:42
- Mam coś takiego, że myślę nad jakąś piosenką, po czym siądę na 2-3 minuty i napiszę utwór. Tak powstała piosenka do serialu "Rodzinka.pl". Akurat mój syn skakał mi po głowie w sypialni, więc jest to wręcz piosenka biograficzna - mówił w Jedynce Marcin Kindla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na płycie "moMtyle" Brathanki odzyskali dawną radość grania

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 16:28
- Mamy nadzieję, że tę radość, która towarzyszyła nam w studiu, a teraz jest obecna na koncertach i w relacjach między nami, będzie słychać również na naszej płycie - mówiła w Jedynce Agnieszka Dyk, wokalistka zespołu Brathanki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Organek o płycie "Głupi": wierzę w siłę rocka

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 18:39
- Brakowało mi w polskiej muzyce prostego, surowego i wyrazistego grania, bez owijania w bawełnę - powiedział w radiowej Jedynce wokalista, autor tekstów i gitarzysta, którego solowy album ujrzał światło dzienne na początku maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strug i Soyka. Połączyła ich poezja Bolesława Leśmiana

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 17:11
- Ta płyta jest dziełem Adama Struga. To on przyszedł do mnie z pomysłem na nią - ujawnił w "Muzycznej Jedynce" Stanisław Soyka, który razem z tym pieśniarzem nagrał album "Strug. Leśmian. Soyka".
rozwiń zwiń