"Do ryzyka jestem przyzwyczajona". Maria Niklińska wydaje płytę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 11:00
- Muzyka jest dla mnie formą wyrazu artystycznego i metaforą. To magiczne połączenie dźwięków ze słowami, które bardzo zapadają w pamięć, jest rodzajem dialogu, kontaktu - mówiła w radiowej Jedynce aktorka Maria Niklińska, która przygotował pierwszy album z własnymi piosenkami.
Audio
  • Maria Niklińska wydaje swoją pierwszą płytę (Muzyczna Jedynka)
Maria Niklińska
Maria NiklińskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jako aktorka przyzwyczajona jest do gry przed kamerami i publicznością, teraz stopniowo zdobywa także odbiorców swojej muzyki. - Nie rzucam się totalnie na głęboką wodę. Pierwsze moje podzielenie się nastąpiło na Festiwalu Rock Stars - opowiadała Maria Niklińska w "Muzycznej Jedynce" . Debiut okazał się bardzo udany - na imprezie, której patronowała radiowa Jedynka, artystka wygrała konkurs specjalny na najlepszą piosenkę o miłości. Okazał się nią singiel "Na północy", który jest także Piosenką dnia Jedynki.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Większość piosenek na krążek jest już gotowa, ale Maria Niklińska nie jest w stanie określić, jaki kształt przyjmie całość. Sądząc jednak po stylach muzycznych, które ją inspirują, słuchaczy czeka prawdziwa niespodzianka. - Lubię elektroniczne nowoczesne brzmienia, muzyka francuska z lat 60. to także moje odnośniki. Mam nadzieję, że to, co robię teraz, będzie jednak przetworzone w nowy sposób. Absolutnie nie staram się nikogo kopiować - wyjaśniła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Zegler .

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/ag)

Zobacz więcej na temat: Maria Niklińska MUZYKA

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Maria Niklińska "Na północy"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 17 czerwca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń