Gorące rytmy i dziewczyna z charakterem - Stashka wystąpi na festiwalu w Karlshamn

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 07:36
- Mój brat napisał mi bułgarski tekst piosenki, a gdy zdecydowałam, że "Chcę kochać" znajdzie się na mojej płycie dodałam słowa polskie. Mateuszowi Pospieszalskiemu zawdzięczam znakomitą sekcję dętą - o swojej najnowszej piosence mówiła Kasia Stasiak.
Audio
  • Stashka o pracy nad debiutanckim albumem i Festiwalu w Karlshamn (Muzyczna Jedynka)
Kasia Stashka Stasiak
Kasia Stashka StasiakFoto: mat. promocyjne

Na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn polscy artyści wielokrotnie zwyciężali i zdobywali wysokie miejsca. Jego pierwszą edycję w 1987 roku wygrała Małgorzata Ostrowska, później sukces ten powtórzyli m.in. Justyna Steczkowska, Piotr Kupicha i Marcin Kindla, zespoły Ich Troje i Varius Manx, a w pierwszej trójce byli też tacy artyści jak Edyta Górniak, Robert Gawliński czy Patrycja Markowska.

W tym roku nasz kraj reprezentować będzie Stashka, wokalistka, która po studiach muzycznych oraz zdobyciu doświadczenia wokalnego w chórach i współpracy ze znanymi muzykami, postanowiła rozpocząć solową karierę. Festiwalowa publiczność usłyszy jej nowy singiel, do którego muzykę Kasia skomponowała wraz z perkusistą Emilianem Waluchowskim. - Piosenka powstała bardzo spontanicznie i naturalnie. Cieszę się, że "Chcę kochać" wykonam w takim międzynarodowym gronie, a do tego z orkiestrą w pełnym składzie - powiedziała Kasia Stasiak w "Muzycznej Jedynce" .
Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Kasia Stasiak pisze także teksty do swoich piosenek. Co, poza bałkańskimi rytmami, inspiruje ją najbardziej będzie się można przekonać jeszcze w tym roku, gdyż młoda artystka podpisała kontrakt płytowy i pracuje nad debiutanckim albumem.

Słuchacze radiowej Jedynki mieli okazję jej posłuchać już w minionym roku - Stashka występowała gościnnie na koncertach Ani Wyszkoni podczas trasy Lata z Radiem 2013.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>

W jakich okolicznościach rozpoczęla się muzyczna przygoda Stashki? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Krajewski.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/pj)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

Tę piosenkę Hanna Banaszak podarowała Tadeuszowi Mazowieckiemu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 23:59
- "Modlitwa" Bułata Okudżawy jest moją ukochaną pieśnią, jej tekst, to wiersz napisany w sposób niezwykły. Okazało się, że podobnie czuł Tadeusz Mazowiecki - mówi Hanna Banaszak, bohaterka Jedynkowego weekendu z gwiazdą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kondrat: na koncertach zamieniam się w akumulator

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 09:00
- Jeśli jest sprzężenie z publicznością, jeśli z drugiej strony dostajemy dodatkową porcję energii, dajemy całych siebie na koncertach - przyznała w "Muzycznej Jedynce" artystka. Już wkrótce ta energia będzie potrzebna, bo Joanna Kondrat wystąpi na dwóch koncertach jednego dnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Xxanaxx, czyli elektroniczne brzmienie trójkątów

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 16:00
– Tytuł płyty oddaje harmonię naszego współdziałania. Wskazuje na jego trzy zasadnicze elementy: Klaudię, mnie i muzykę – mówił w Jedynce Michał Wasilewski, muzyk elektronicznego duetu Xxanaxx, który wydał niedawno debiutancki album "Triangles".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Markowski: nie ma recepty na wakacyjny przebój

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 21:15
- Jeżeli ktoś zaprząta sobie głowę produkcją utworu na lato to, jak mówił Krzysztof Skiba, wychodzi mu "piosenka meteorologiczna". Na jesieni o deszczu, zimą o śnieżce, a latem o plaży - powiedział w audycji "Lato z Radiem" wokalista zespołu Perfect.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Asaf Avidan prezentuje w Polsce swoją różnorodną muzykę

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 18:29
- Trudno określić, jaki gatunek muzyczny reprezentuje. Myślę, że właśnie to jest w nim najciekawsze. Jest zjawiskiem muzycznym, znakomitym wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem - mówiła w Jedynce Monika Klonowska, która organizuje koncert Asafa Avidana w Warszawie.
rozwiń zwiń