Zespół "Śląsk" zaprasza do domu!

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 22:14
- Siedziba "Śląska" to wyjątkowe miejsce. Już w ten weekend oddajemy cały kompleks pałacowo-parkowy do użytku po trzech latach remontów i rewitalizacji - zapraszał kierownik zespołu Zbigniew Cierniak.
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk występuje w programie A to Polska właśnie
Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" występuje w programie "A to Polska właśnie" Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Już w najbliższy weekend zespół "Śląsk" będzie gwiazdą Pikniku Artystycznego "Święto Śląska", który odbędzie się pod patronatem radiowej Jedynki. Przypadająca w tym czasie 61. rocznica powołania zespołu stała się okazją do zaproszenia wszystkich fanów do siedziby "Śląska".

- Koszęcin to mała mieścinka w pobliżu Częstochowy i Lublińca. Użytkujemy piękny pałac, który był kiedyś siedzibą rodu Hohenlohe, z kilkunastoma hektarami pięknego parku. Właśnie tu organizujemy wspaniałą imprezę, na którą wstęp jest wolny dla wszystkich w wieku od 0 do 100 - zachęcał Zbigniew Cierniak w rozmowie z Pawłem Sztompke.

W ciągu trzech festiwalowych dni zaprezentują się nie tylko gospodarze, ale także zaproszone gwiazdy: kabaret Paranienormalni, Joanna Bartel oraz big band Wind Band, zespoły Bubliczki i Great Line, a także Marcin Daniec i Zespół Mazowsze!

Na Piknik Artystyczny "Święto Śląska" zapraszamy wraz z zespołem "Śląsk" w dniach 27 - 29 czerwca. Wszystkie koncerty i występy odbywać się będą w Koszęcinie przy ul. Zamkowej 3.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół "Śląsk": 60 lat na scenie i wciąż młody duch

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 10:30
- Gdy usłyszałem że jest nabór do zespołu, pierwszy raz w życiu nie pojechałem do szkoły, ale na wagary - do Katowic na przesłuchanie - wspomina Paweł Mucha, który był w pierwszym składzie zespołu "Śląsk".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral i "Mazowsze" roznieśli 19. Przystanek Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 09:28
- Wiele stereotypów już łamaliśmy na Przystanku Woodstock: grała orkiestra symfoniczna, wykonywane było "Bolero" Ravela, ale wczorajszy koncert zaskoczył wielu. Wielosettysięczna rockowa publiczność śpiewała "Oj, dana, dana" z Gooralem i Zespołem "Mazowsze" - mówi Krzysztof Dobies (WOŚP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Korda: w Opolu powstał pomysł założenia Niebieskich Gitar

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 14:43
- Ja miałem grać drugą gitarę, Klenczon pierwszą, a na basie miał grać Niemen. To miało być trio śpiewające - wspominał w radiowej Jedynce Wojciech Korda, który na tegoroczny festiwal w Opolu przyjechał ze specjalnym zadaniem.
rozwiń zwiń