Fish: odchodzę na emeryturę, nie chcę grać "Kayleigh" w wieku 60 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 16:22
- Ludzie, którzy za długo koncertują stają się parodiami samych siebie. Chciałbym tego uniknąć, odejść we właściwym czasie. Tak samo, jak odszedłem z zespołu Marillion - mówił w wywiadzie dla "Muzycznej Jedynki" szkocki wokalista, który w piątek wystąpił na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.
Audio
  • Fish: odchodzę na emeryturę, nie chcę grać "Keyligh” w wieku 60 lat (Muzyczna Jedynka)
Fish w plenerowym studiu Jedynki na 8. Festiwalu Gwiazd Rocka
Fish w plenerowym studiu Jedynki na 8. Festiwalu Gwiazd RockaFoto: K. Tłokowski/Polskie Radio

Fish przyznał, że ma jeszcze wiele do powiedzenia, ale nie będzie się już realizował muzycznie. - Chciałbym robić w życiu coś innego i mieć na to czas. Niedługo skończę 60 lat, nie chcę już jeździć w trasy koncertowe - powiedział. Szkot planuje przenieść się do Niemiec i zostać pisarzem. - Napisać wszystkie książki, które jeszcze nie powstały - śmieje się w rozmowie z Marią Szabłowską i Marcinem Kusym .

Na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty Fish zagra kawałki ze swojej ostatniej płyty "A Feast of Consequences" i niektóre przeboje Marillion. Nie będzie jednak wśród niech utworu "Kayleigh". - Wszyscy chcą usłyszeć "Kayleigh", ale ja muszę iść do przodu, nie mogę się zatrzymywać. Nie chcę grać ciągle tych samych piosenek. Zrobiłem z Marillion cztery płyty, a dziesięć nagrałem solo. Jestem szczęśliwy, że powstały, ale nie mogę żyć z tego, co nagrałem 30 lat temu - powiedział.

Jak tłumaczył, nie chce stać się scenicznym robotem. - Jeśli nie możesz wejść na scenę i zaśpiewać z przekonaniem, pasją i cieszyć się z tego, to po co to robić. Nie chcę zostać parodią samego siebie. Nie śpiewam już tych piosenek, jak 30 lat temu. Po co odtwarzać coś, czego odtworzyć nie można - stwierdził gość Jedynki.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Przed odejściem na emeryturę Fish zagra jednak jeszcze kilka koncertów. Jesienią wróci do Polski i wystąpi m.in. we Wrocławiu. Na początku przyszłego roku planuje nagrać swój ostatni album, a potem wyjechać w trasę związaną z 30. rocznicą powstania albumu Marillion pt. "Misplaced Childhood".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/mp

Czytaj także

Lider Kobranocki: nigdy nie powiem, że za komuny było lepiej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 15:00
- Język mi raczej odpadnie - przyznał w radiowej Jedynce Andrzej "Kobra" Kraiński. Dwa utwory legendarnej polskiej grupy rockowej znalazły się na składankowej płycie "25 x Wolność" wydanej w związku 25. rocznicą wyborów 1989 roku.
rozwiń zwiń