Marcin Kindla: nie muszę być Dodą w spodniach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 16:13
- Nie mam "napinki" na bycie gwiazdą. Po prostu robię to, co kocham - mówił w Jedynce wokalista, kompozytor i producent muzyczny o pracy nad swoim drugim solowym albumem.
Audio
  • Marcin Kindla o swojej drugiej solowej płycie i singlu "Po prostu wróć" (Muzyczna Jedynka)
Marcin Kindla
Marcin KindlaFoto: PAP/Lech Muszyński

Marcin Kindla zadebiutował płytą "Teraz i tu". Jego nowe dzieło zapowiada singiel "Po prostu wróć", jeden z naszych kandydatów na Przebój Na Lato.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>>

- Na pierwszy rzut ucha, jako piosenka taneczna, może wydawać się ona trochę przewidywalna. Natomiast warto zwrócić uwagę na instrumenty, które zostały w niej wykorzystane. To nie jest jakaś sztampowa, dance’owa produkcja, tylko zostały wykorzystane tu cymbałki, żywa gitara basowa i różne efekty wokalne. Nie jest to jednak kompozycja flagowa, która stanowi o brzmieniu całej płyty. Będzie ona w większości dosyć akustyczna i ascetyczna w brzmieniu - zapowiada gość "Muzycznej Jedynki".

Marcin Kindla ma na swoim koncie również współpracę z wieloma artystami: m.in. Ewą Farną, Stachurskym, Andrzejem Rybińskim i Piotrem Kupichą. W pracy kompozytora wzorem jest dla niego Seweryn Krajewski. - To dla mnie jeden z najlepszych polskich kompozytorów. Od zawsze twierdziłem, że muzyka jest po to, żeby dawać radość i zapadać w pamięć. Komplikowanie melodii tylko po, żeby było inaczej, nie ma w ogóle sensu. Można ładnie zaaranżować utwór tak, żeby nie był on tandetny. Uważam, że piosenka powinna mieć prostą, ale nie prostacką melodię - podkreślał artysta.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

W procesie twórczym Marcin Kindla stawia przede wszystkim na szczerość z samym sobą. - Nigdy nie kalkuluję, nie zastanawiam się nad tym, kto będzie tego słuchał. Zależy mi na tym, żeby moje piosenki wzbudzały emocje, jakiekolwiek by one nie były. Może to być radość, płacz albo złość. Ważne, żeby piosenka działała - tłumaczył wokalista, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

pg/kd

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta

Czytaj także

Olaf Deriglasoff: rock’n’roll to niezmiennie moje hobby

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 13:12
- Pieniądze zarabiam gdzie indziej, kombinując i wykorzystując moje umiejętności, żeby potem móc wydawać je na rock’n’rolla - mówił w Jedynce muzyk. Właśnie ukazał się album "XXX" będący podsumowaniem 30-lecia jego kariery.
rozwiń zwiń