Majka Jeżowska między jedną plażą a drugą

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 16:31
Piosenka "Na plaży" powstała 22 lat temu i była przebojem "Lata z Radiem". Nowa wersja piosenki pochodzi z zeszłego roku i - zdaniem artystki - brzmi nowocześnie.
Audio
  • Majka Jeżowska o swym jubileuszu i wakacjach (Muzyczna Jedynka)
Majka Jeżowska
Majka JeżowskaFoto: Jacek Konecki/ Polskie Radio

Za aranżację odpowiada Grzegorz "Jabłko" Jabłoński, który współpracuje również z zespołem Poluzjanci oraz z Natalia Kukulską. - Stąd takie reggo-jazzowe klimaty - przyznaje piosenkarka. Spodobała się jej ta wersja piosenki i właśnie ją śpiewa na koncertach.
Majka Jeżowska podkreśla w "Muzycznej Jedynce" , że nie bierze udziału w festiwalach, więc można ją usłyszeć tylko podczas koncertów. A jest do tego okazja, bo artystka w tym roku obchodzi 30-lecie debiutu na scenie. Zaczęła od koncertu w amfiteatrze w Koszalinie, na który przyszło pięć tysięcy ludzi. To byli rodzice z dziećmi. - Cały amfiteatr śpiewał moje przeboje i to było coś pięknego - mówi piosenkarka
W najbliższą niedzielę 13 lipca Majka Jeżowska wystąpi w Iławie, a w planach jest jeszcze Opole i Polish Festival w Londynie.
Z okazji jubileuszu Majka Jeżowska wydała płytę z nowymi wersjami jej starych przebojów. Zapewnia, że nie zamierza śpiewać smutnych piosenek, choć wielu pyta ją, kiedy wydorośleje i zmieni repertuar. Zauważa, że dużo osób gra poważne rzeczy. - Mnie przez te rytmiczne, pogodne piosenki chyba udaje się nie zestarzeć tak szybko - żartuje piosenkarka.
Rozmawiał Zbigniew Krajewski.
(ag/tj)

Autograf
Autograf Majki Jeżowskiej dla słuchaczy radiowej Jedynki

Czytaj także

Za piosenkę dla Majki Jeżowskiej środowisko muzyczne skoczyło mu do gardła

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 17:13
- "Od rana mam dobry humor" napisałem dla 17-letniej Majki, która później pojechała z nią do Opola. A tam zrobiła się dzika awantura - opowiadał Andrzej Kuryło, autor tekstów, bohater Jedynkowego cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majka Jeżowska: nie jestem królową piosenki dziecięcej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 16:07
- Piosenkę można nazwać dziecięcą, gdy jest wykonywana przez dzieci. Ja już dzieckiem dawno nie jestem, śpiewam natomiast piosenki dla najmłodszych - mówiła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki nie tylko na Lato z Radiem. Te hity zawsze będą nas rozgrzewać

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 12:22
Uśmiech dziewczyny pod słońcem Jamajki, a może po prostu "Mydełko Fa" czy też "Baśka" z fajnym biustem? Posłuchaj piosenek, które na zawsze przejdą do historii jako letnie przeboje.
rozwiń zwiń