Mick Jagger - mistrz kreacji obojętny na prawdę

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 19:48
- Autor Philip Norman przyznaje, że ta biografia nie była autoryzowana, bo Jagger nie był zainteresowany jakąkolwiek współpracą. Muzykowi jest obojętne, co powiedzą o nim media czy specjaliści od wizerunku - biografię wokalisty The Rolling Stones recenzuje w Jedynce Zbigniew Krajewski.
Audio
  • "Jagger. Diabeł przedmieścia" - recenzuje Zbigniew Krajewski (Muzyczna Jedynka)
Frontman The Rolling Stones Mick Jagger
Frontman The Rolling Stones Mick JaggerFoto: PAP/EPA/ANDERS WIKLUND

Dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki poleca książkę "Jagger. Diabeł z przedmieścia" jako bardzo rzetelny, "niemalże socjologiczny traktat". - Materia jest niezwykle gęsta, ale znakomicie, przystępnie i ogromnie interesująco napisana - mówił w "Muzycznej Jedynce".

Jagger mała.jpg

Muzyka w radiowej Jedynce >>>

Magazyn "The Rolling Stone" określił książkę jako "najambitniejszą i najlepiej udokumentowaną z dotychczasowych biografii Jaggera". Czytelnik poznaje dzięki niej życie muzyka od lat szkolnych, przez okres ewolucji obyczajowej i narodzin rock and rolla, aż po narodziny legendy, którą jest do dziś. Ile w tej legendzie jest prawdy?

- Norman podkreśla, że Jaggera nie obchodzi prawda i pokazanie jej. Jaggerowi zależy na kreacji i micie, bo to przynosi miliony - potwierdza Krajewski. Tym cenniejsze są zawarte w książce historie jego związków z kobietami, m. in. Marianne Faithfull, Carlą Bruni czy Jerry Hall oraz współpracy i przyjaźni z Keithem Richardsem.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

- To ogromnie wyważona opowieść o ludziach, którzy chcieli być tacy jak Jagger, ale nie wszystkim się to udało. To odpowiedź na najważniejsze pytanie: jacy ludzie sprzyjali temu, by mógł tworzyć i jacy do dziś go kochają - mówi o "Jagger. Diabeł z przedmieścia" Zbigniew Krajewski.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz, ei)

Czytaj także

John Mayall: mój wkład w muzykę? Ja tylko dobieram sobie muzyków

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 14:00
W piątek 2 sierpnia na 7. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty wystąpił John Mayall, blisko 80-letni brytyjski multiinstrumentalista, kompozytor, bluesman i pionier muzyki rockowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Carlos Santana z wrażenia zostawił w Dolinie Charlotty gitarę!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 16:40
Spektakularnie, bo w strugach deszczu i przy dźwiękach gitary Carlosa Santany w sobotę chwilę przed północą zakończył się 7. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Patronat nad imprezą miała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin i The Doors? "Pasują idealnie! Któż miałby to zagrać, jak nie Manzarek"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 08:26
- Kiedy w utworze "Hyacinth House" przyszła pora na moje solo zastanawiałem się co zagrać na organach, które miały fantastyczne brzmienie. Cytat z Chopina pojawił się prosto z serca, to moja krew - opowiadał klawiszowiec The Doors w archiwalnym wywiadzie Jedynki.
rozwiń zwiń