Kasia "Stashka" Stasiak dopisuje swoje kolejne marzenie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 20:00
- Prowadzę zeszyt "1000 marzeń". Na razie zapisałam w nim ich jedynie 180. Muszę jednak dodać jeszcze jedno, o Karlshamn - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" młoda artystka, która będzie reprezentować Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki.
Audio
  • Kasia "Stashka" Stasiak marzy by wygrać festiwal w Karlshamn (Muzyczna Jedynka)
Kasia Stashka Stasiak w studiu Jedynki
Kasia "Stashka" Stasiak w studiu JedynkiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Festiwal w Karlshamn rozpoczyna się już w piątek 18 lipca. Kasia "Stashka" Stasiak zaśpiewa w dwa utwory: "Chcę kochać" i "Babe, babe I love you". - Zawsze chciałam mieć w swoim repertuarze piosenkę, w której będą słowa "babe" i "I love you" - śmieje się piosenkarka.

Muzyka w radiowej Jedynce >>>

W przeszłości w Karlshamn polscy wykonawcy wielokrotnie zwyciężali i zdobywali wysokie miejsca. Jego pierwszą edycję w 1987 roku wygrała Małgorzata Ostrowska, później sukces ten powtórzyli m.in. Justyna Steczkowska, Piotr Kupicha i Marcin Kindla, zespoły Ich Troje i Varius Manx, a w pierwszej trójce byli też tacy artyści jak Edyta Górniak, Robert Gawliński czy Patrycja Markowska. Kasia Stasiak zdaje sprawę, że będzie musiała zmierzyć się w Szwecji z silna konkurencją i łatwo nie będzie jej wygrać festiwalu. - Już sam udział w imprezie jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem - powiedziała. Cieszy się na myśl, że będzie mogła się zaprezentować szerokiej publiczności.

W rozmowie z Marią Szabłowską "Stashka" tłumaczyła, że od dziecka marzyła o tym, by zostać piosenkarką i konsekwentnie do tego celu dążyła. Jej przygoda z muzyką zaczęła się w pierwszej klasie szkoły podstawowej, gdy dziadek podarował jej pianino. Później grała też na gitarze. - Byłam wielką fanką zespołu Hey. "Teksański" była pierwszą piosenką, której nauczyłam się grać - powiedziała.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

W Karlshamn będzie je towarzyszyła orkiestra Aleksandra Maliszewskiego. Piosenkarka przyznała, że nie miała jeszcze okazji z nią występować, ale nie boi się, bo śpiewała już orkiestrą m.in. na studiach.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/kd

Czytaj także

ABBA w Studio 2. Agnetha i Anni-Frid rzuciły Polskę na kolana

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 12:08
Pojawienie się w gierkowskiej Polsce szwedzkiej grupy ABBA było wydarzeniem porównywalnym tylko do wizyty zespołu The Rolling Stones w Warszawie dziewięć lat wcześniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Janson: na ogół to ja narzucam muzykę autorom tekstów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 16:39
- Tak właśnie powstała piosenka "Ruchome piaski". Andrzej Ignatowski napisał przepiękny tekst, ale punktem wyjścia był film "Nocne graffiti". Najpierw go obejrzałem, a później napisałem muzykę - mówił w radiowej Jedynce kompozytor, gitarzysta i lider zespołu Varius Manx.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kombinat" Ciechowskiego w Opolu. Justyna Steczkowska: jest moc

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 15:27
- Warto to usłyszeć w radiu i zobaczyć w telewizji - powiedziała piosenkarka, która na festiwalu w Opolu podczas koncertu "25! Wolność kocham i rozumiem” wykona piosenkę "Kombinat" z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Markowski: moja córka Patrycja wygrała życie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 12:40
- Jestem szczęśliwy, że się realizuje. Wygrała życie, ma wspaniałą rodzinę i świetny zawód. Trudny, stresujący, ciężki, ale bardzo pociągający - mówił w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" wokalista zespołu Perfect.
rozwiń zwiń