"Piłkarski poker 2" w kinach? Janusz Zaorski: byłoby o czym opowiadać

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 12:00
- Tam, gdzie są wielkie pieniądze muszą być przekręty, a w piłce nożnej ich nie brakuje - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Twórca klasycznej polskiej komedii pt. "Piłkarski poker”, której akcja rozgrywa się w środowisku piłkarskim nie wykluczył, że powstanie jej kontynuacja.
Audio
  • "Piłkarski poker 2" w kinach? Janusz Zaorski: byłoby o czym opowiadać
Janusz Zaorski w studiu radiowej Jedynki
Janusz Zaorski w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/ Polskie Radio

Jak tłumaczył, pracuje nad podobnym projektem, który opowiada o machlojkach ogólnoświatowych w piłce nożnej i przez to jest bardziej kosztowny. - Niestety nie mogę domknąć budżetu. Liczę, że słuchają mnie możni sponsorzy i zechcą się ze maną skontaktować - śmieje się reżyser.

Ostatnio na rynku pojawił się wywiad-rzeka z Januszem Zaorskim pt. "Jaja, serce, łeb” autorstwa Stanisława Zawiślińskiego. Z książki można się m.in. dowiedzieć, z jakimi aktorami Zaorski lubi najbardziej pracować. W rozmowie z Joanna Sławińską reżyser przyznał, że należy do nich Marian Opania. - Jestem mu najwierniejszy, a on mnie.  Gdy podsumowywałem swoją twórczość, okazało się, że grał w największej liczbie spektakli, słuchowisk radiowych i filmów, które zrobiłem - mówił reżyser takich obrazów jak "Matka Królów" i "Jezioro Bodeńskie".

Gość "Muzycznej Jedynki" tłumaczył, że tytuł "Jaja, serce, łeb” zapożyczył od swojego nauczyciela  Stanisława Wohla , który wyjaśnił mu, że reżyser musi mieć jaja, czyli mobilność, dynamikę i organizację, serce, czyli wrażliwość na innych i głowę, bo każdego dnia na planie filmowych musi podejmować setki decyzji.

Kultura w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, min. o festiwalu filmowym "Kameralne lato" w Radomiu, gdzie Janusz Zaorski był przewodniczącym jury głównego konkursu.

"Muzyczna Jedynka" na naszej antenie od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj, pg

Czytaj także

Reżyserka filmu "Wiera Gran": dokument ociera się o dwuznaczność

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 13:41
- Ona zawsze istnieje, bo film dokumentalny przedstawia prawdziwych ludzi, historie i sytuacje. Zawsze jakieś granice się przekracza - powiedziała w radiowej Jedynce Maria Zmarz-Koczanowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Marczewski o filmie "Gry": od Iredyńskiego zapożyczyłem tylko formę

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 04:00
- Moją kreacją jest to, jak układa się wyimaginowane życie zamkniętej w windzie pary - powiedział w radiowej Jedynce reżyser, którego film zakwalifikował się do konkursu głównego Palm Springs International ShortFest - jednego z najważniejszych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Punktu wyjścia": chcę robić filmy o szczerych ludziach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 15:03
- Chciałbym pokazywać świat bardzo prawdziwy i docierać do sytuacji, które sprawiają, podobnie jak w "Punkcie wyjścia", że bohaterowie muszą postępować absolutnie szczerze - mówił w Jedynce Michał Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy porucznik Borewicz: 07 to synonim MO, a nie Bonda

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 14:04
- Bylibyśmy z reżyserem Krzysztofem Szmagierem skończonymi idiotami, gdybyśmy w tamtych czasach, w tamtej siermiężnej rzeczywistości ścigali się z agentem Jej Królewskiej Mości - powiedział w Jedynce aktor i dziennikarz Bronisław Cieślak, odtwórca głównej roli w serialu "07 zgłoś się".
rozwiń zwiń