X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Piłkarski poker 2" w kinach? Janusz Zaorski: byłoby o czym opowiadać

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 12:00
- Tam, gdzie są wielkie pieniądze muszą być przekręty, a w piłce nożnej ich nie brakuje - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Twórca klasycznej polskiej komedii pt. "Piłkarski poker”, której akcja rozgrywa się w środowisku piłkarskim nie wykluczył, że powstanie jej kontynuacja.
Audio
  • "Piłkarski poker 2" w kinach? Janusz Zaorski: byłoby o czym opowiadać
Janusz Zaorski w studiu radiowej Jedynki
Janusz Zaorski w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/ Polskie Radio

Jak tłumaczył, pracuje nad podobnym projektem, który opowiada o machlojkach ogólnoświatowych w piłce nożnej i przez to jest bardziej kosztowny. - Niestety nie mogę domknąć budżetu. Liczę, że słuchają mnie możni sponsorzy i zechcą się ze maną skontaktować - śmieje się reżyser.

Ostatnio na rynku pojawił się wywiad-rzeka z Januszem Zaorskim pt. "Jaja, serce, łeb” autorstwa Stanisława Zawiślińskiego. Z książki można się m.in. dowiedzieć, z jakimi aktorami Zaorski lubi najbardziej pracować. W rozmowie z Joanna Sławińską reżyser przyznał, że należy do nich Marian Opania. - Jestem mu najwierniejszy, a on mnie.  Gdy podsumowywałem swoją twórczość, okazało się, że grał w największej liczbie spektakli, słuchowisk radiowych i filmów, które zrobiłem - mówił reżyser takich obrazów jak "Matka Królów" i "Jezioro Bodeńskie".

Gość "Muzycznej Jedynki" tłumaczył, że tytuł "Jaja, serce, łeb” zapożyczył od swojego nauczyciela  Stanisława Wohla , który wyjaśnił mu, że reżyser musi mieć jaja, czyli mobilność, dynamikę i organizację, serce, czyli wrażliwość na innych i głowę, bo każdego dnia na planie filmowych musi podejmować setki decyzji.

Kultura w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, min. o festiwalu filmowym "Kameralne lato" w Radomiu, gdzie Janusz Zaorski był przewodniczącym jury głównego konkursu.

"Muzyczna Jedynka" na naszej antenie od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reżyserka filmu "Wiera Gran": dokument ociera się o dwuznaczność

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 13:41
- Ona zawsze istnieje, bo film dokumentalny przedstawia prawdziwych ludzi, historie i sytuacje. Zawsze jakieś granice się przekracza - powiedziała w radiowej Jedynce Maria Zmarz-Koczanowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Marczewski o filmie "Gry": od Iredyńskiego zapożyczyłem tylko formę

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 04:00
- Moją kreacją jest to, jak układa się wyimaginowane życie zamkniętej w windzie pary - powiedział w radiowej Jedynce reżyser, którego film zakwalifikował się do konkursu głównego Palm Springs International ShortFest - jednego z najważniejszych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Punktu wyjścia": chcę robić filmy o szczerych ludziach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 15:03
- Chciałbym pokazywać świat bardzo prawdziwy i docierać do sytuacji, które sprawiają, podobnie jak w "Punkcie wyjścia", że bohaterowie muszą postępować absolutnie szczerze - mówił w Jedynce Michał Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy porucznik Borewicz: 07 to synonim MO, a nie Bonda

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 14:04
- Bylibyśmy z reżyserem Krzysztofem Szmagierem skończonymi idiotami, gdybyśmy w tamtych czasach, w tamtej siermiężnej rzeczywistości ścigali się z agentem Jej Królewskiej Mości - powiedział w Jedynce aktor i dziennikarz Bronisław Cieślak, odtwórca głównej roli w serialu "07 zgłoś się".
rozwiń zwiń