Patrycja Markowska: mój najnowszy singiel to ukłon w stronę fanów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 12:00
- Wybrali ten utwór jako swój ulubiony, a ja chciałam się odwdzięczyć za tą całą energię, którą dają mi w trudniejszych chwilach. Dlatego to właśnie "Nim się zamienisz w żart" wybrałam na kolejny singiel promujący płytę "Alter Ego" - mówiła w Jedynce piosenkarka.
Audio
  • Patrycja Markowska o singlu "Nim się zamienisz w żart" i kontakcie z publicznością na koncertach (Muzyczna Jedynka)
Patrycja Markowska
Patrycja MarkowskaFoto: Jacek Konecki/PR

Wydany w maju 2013 roku album doczekał się już pięciu singli. - Ta płyta na to zasługuje, bo jest bardzo różnorodna. Chyba po raz pierwszy, podchodząc do nagrania nowego materiału, miałam wizję, jak ma on w całości brzmieć - podkreślała w "Muzycznej Jedynce" Patrycja Markowska.

/Jak zdradziła artystka, nigdy też nie była tak bezkompromisowa, jak w przypadku płyty "Alter Ego". Ryzyko się jednak opłaciło. - Nigdy nic nie robiłam na siłę, ale wiedziałam, że przyszedł moment by nagrać płytę totalnie dla siebie, którą mogłabym kiedyś puścić swoim wnukom i być dumną z całości. Publiczność też uwierzyła, że to ciągle jestem ja. Mimo że ta płyta nie jest łatwa, to dobrze się sprzedała; zagraliśmy trasę klubową - podkreśliła piosenkarka.

Patrycję Markowską można było też zobaczyć i usłyszeć na tegorocznej trasie Lata z Radiem. Podczas sobotniego koncertu w Białce Tatrzańskiej wokalistka porównała występy na scenie do randki z nieznajomym. - Publiczność zawsze jest inna. Nie wiadomo, czy się polubimy, a może wręcz pokochamy, czy może będzie chłód. Na szczęście to się rzadko zdarza. Mam w sobie taką ambicję by przełamać lody z publicznością i zazwyczaj to się udaje. Jak czuję, że jest drętwo i że nie nawiązaliśmy kontaktu, to schodzę ze sceny jak na tarczy. Lubię natomiast wiedzieć, że dotarliśmy do siebie - tłumaczyła.

Do singla "Nim się zamienisz w żart" powstał teledysk. Występuje w nim m.in. syn Patrycji Markowskiej.

Rozmawiała Iza Żukowska.

pg/mm

Czytaj także

Patrycja Markowska: wzorem jest dla mnie Alanis Morissette

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 11:35
- To taki kobiecy rock, który bardzo mi pasuje. Chciałabym iść w swoim życiu tą drogą co Alanis, która z jednej strony przemyca do swojej twórczości te wszystkie sentymentalne myśli i kobiecość, a z drugiej - nie brakuje u niej tego pazura - mówiła w Jedynce Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Markowski: moja córka Patrycja wygrała życie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 12:40
- Jestem szczęśliwy, że się realizuje. Wygrała życie, ma wspaniałą rodzinę i świetny zawód. Trudny, stresujący, ciężki, ale bardzo pociągający - mówił w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" wokalista zespołu Perfect.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polka Dziadek" przegoniła chmury. Lato z Radiem zagrało na południu Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 13:17
Mimo deszczowej aury publiczność dopisała w Białce Tatrzańskiej i Jastrzębiu-Zdroju. W miniony weekend bawiliśmy się podczas występów Maryli Rodowicz, Patrycji Markowskiej, Brathanków i Formacji Nieżywych Schabuff.
rozwiń zwiń