Radiowa premiera piosenki "Pocałuj mnie mocno tak" Grzegorza Wilka

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 15:10
Grzegorz "Wolf" Wilk, znany szerokiej publiczności z programu "Jaka to melodia?" mówił w Jedynce o tym, dlaczego śpiewa o bobrach i za co pokochał Chicago.
Audio
  • Grzegorz "Wolf" Wilk o utworach z płyty "Flow" (Muzyczna Jedynka)
Grzegorz WolF Wilk
Grzegorz "WolF" Wilk Foto: Wojciech Kusiński/PR

Wolf, który swój debiutancki album "Flow" wydał w lutym tego roku, staje się coraz popularniejszy także poza krajem. Jak przyznał w "Muzycznej Jedynce", utwór "Kilka ważnych słów" przez kilka tygodni nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów w Chicago.

Artysta podkreślił, że przy teledysku do tego utworu współpracował z "mistrzami z Opolszczyzny" i dlatego dziś może nazwać ten film majstersztykiem. - Jeżeli już coś robię, to staram się to robić jak najlepiej. Bo ja to robię z miłości - powiedział Grzegorz Wilk.

Muzyk zaznaczył, że uwielbia pracę z pasjonatami, a osobom, które nie kierują się w życiu pasją zadedykował swój nowy singiel "Pocałuj mnie mocno tak". Utwór miał w Jedynce swą radiową premierę.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Wolf wyjaśnił też, dlaczego w piosence "Nie będę po tobie płakać" kilkakrotnie śpiewa o... bobrach. Jak tłumaczył, zainspirowało go powiedzenie "płakać jak bóbr". - Rzecz dotyczy rozstania, tego, że można być zmęczonym drugą osobą - powiedział Wilk.

Podkreślił, że przesłanie piosenki jest bardzo aktualne w wakacje, bo często poznajemy kogoś podczas urlopu, a po nim może dojść do rozstania.

Rozmawiał Paweł Sztompke.

bk, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lider Kobranocki: nigdy nie powiem, że za komuny było lepiej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 15:00
- Język mi raczej odpadnie - przyznał w radiowej Jedynce Andrzej "Kobra" Kraiński. Dwa utwory legendarnej polskiej grupy rockowej znalazły się na składankowej płycie "25 x Wolność" wydanej w związku 25. rocznicą wyborów 1989 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka bez sztuczek. Half Light w "Półmroku"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 18:38
– Jesteśmy uczciwi wobec siebie i wobec słuchaczy. Nie staramy się być popularni za wszelką cenę, nie przekraczamy pewnych granic – mówili w Jedynce członkowie zespołu Half Light o swojej nowej płycie "Półmrok".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majka Jeżowska między jedną plażą a drugą

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 16:31
Piosenka "Na plaży" powstała 22 lat temu i była przebojem "Lata z Radiem". Nowa wersja piosenki pochodzi z zeszłego roku i - zdaniem artystki - brzmi nowocześnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Steczkowska: dziewczyna szamana kończy dwadzieścia lat...

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 15:00
Jest piękna, uwodzicielska i gdy patrzy w lustro widzi... Justynę Steczkowską, która obchodzi w tym roku 20. rocznicę pracy artystycznej. - Od wydania płyty "Dziewczyna Szamana" liczymy czas mojej pracy na scenie - tłumaczyła w radiowej Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń