Iławskie jazzowanie przez 24 godziny na dobę

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 14:09
- Czekają nas trzy dni nieskrępowanego jazzowania - powiedział Adam Ludwiczak, rzecznik prasowy 44. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka w Iławie.
Audio
  • Iławskie jazzowanie przez 24 godziny na dobę (Muzyczna Jedynka)
Statek Ilavia pływający z muzykami po Jezioraku
Statek "Ilavia" pływający z muzykami po JeziorakuFoto: zlotatarka.pl

- Festiwal będzie miał trzy początki. W piątek o godzinie 15.oo w hotelu Port 110 wystąpi z zespołem Wojciech Kamiński. Później czeka nas parada jazzowa na Starym Mieście. I kolejny początek w amfiteatrze, gdzie zaprezentuje się 12 wykonawców w konkursie o nagrodę Złotej Tarki. Na koniec hejnał Iławy i wielki koncert "Jubileuszowego czaru wspomnień ciąg dalszy" - powiedział gość "Muzycznej Jedynki".

Podczas festiwalu, który trwa od 8 do 10 sierpnia, odbywać się będą także bale jazzowe, a po jeziorze Jeziorak będzie pływał statek "Ilavia" z muzykami, którzy będą zabierać na pokład pasażerów. - To jest właśnie iławskie jazzowanie, które nie kończy się przez 24 godziny na dobę - zauważył gość Jedynki.

Adam Ludwiczak powiedział, że w sobotni wieczór podczas koncertu galowego wystąpią same gwiazdy. - M.in. sekstet Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Paweł Tartanus, który zagra na banjo i zaśpiewa piosenki Henryka Warsa - dodał.

W niedzielę uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w mszy jazzowej. - To specyficzny moment festiwalu, w którym nastąpi połączenie polskiego katolicyzmu z amerykańską pieśnią kościelną. (…) Wieczorem na scenie pojawi się Danuta Błażejczyk, a przed nią wystąpią laureaci Złotej Tarki. To będzie taka wisienka na torcie całego festiwalu - powiedział rzecznik festiwalu.

Gdzie odbędzie się koncert "Jazz za kratami"? W jakiej roli na festiwalu pojawi się dziennikarz radiowej Jedynki Paweł Sztompke? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

to/asz

Czytaj także

Światowe gwiazdy jazzu tradycyjnego zagoszczą w Iławie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 03:58
Na Złotej Tarce, czyli Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie wystąpią zespoły, które są historią dla tego gatunku muzycznego. Jakich atrakcji można się spodziewać na festiwalu, którym w tym roku będzie obchodził jubileusz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Subiektywna historia jazzu według Marka Gaszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 13:14
- Bardzo trudno uchwycić moment, kiedy narodził się jazz. Zaryzykowałbym twierdzenie, że był to rok 1900, bo właśnie wtedy urodził się Louis Armstrong - mówił w Jedynce Marek Gaszyński z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Maleńczuk: na festiwalu w Opolu oddałem hołd Romom

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 12:07
- Napisałem piosenkę dla wszystkich tych, którym się to należy, czyli grającym Cyganom - powiedział w radiowej Jedynce muzyk. Maleńczuk wystąpił pierwszego dnia 51. festiwalu w Opolu podczas koncertu SuperPremiery z piosenką "Cygańska dusza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tę piosenkę Hanna Banaszak podarowała Tadeuszowi Mazowieckiemu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 23:59
- "Modlitwa" Bułata Okudżawy jest moją ukochaną pieśnią, jej tekst, to wiersz napisany w sposób niezwykły. Okazało się, że podobnie czuł Tadeusz Mazowiecki - mówi Hanna Banaszak, bohaterka Jedynkowego weekendu z gwiazdą.
rozwiń zwiń