"Solo Życia" po raz 10. Jurecki: pozwoliłem sobie na prywatę

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 07:00
- W tym roku na festiwalu w Lublinie zagram m.in. z zespołem Nurt, w którym rozpoczynałem pracę w 1975 roku - powiedział w "Muzycznej Jedynce" jego inicjator, gitarzysta Mieczysław Jurecki.
Audio
  • Mieczysław Jurecki o festiwalu "Solo Życia" (Muzyczna Jedynka)
Mieczysław Jurecki w studiu radiowej Jedynki
Mieczysław Jurecki w studiu radiowej JedynkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Okrągła edycja festiwalu zbiega się z jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej kompozytora, multiinstrumentalisty i aranżera. - W tym roku pozwoliłem sobie na odrobinę prywaty. W związku z czym chciałem zagrać z muzykami, z którymi wcześniej grałem. Niestety nie uda się ze wszystkimi. Na szczęście dogadałem się z kolegami z Budki Suflera. Od razu muszę uprzedzić, że rozczarują się ci, którzy oczekują "Tanga” czy "Balu wszystkich świętych”. Będziemy grać bardzo krótko - przyznał Mieczysław Jurecki.

Muzyka w Jedynce >>>

Gośćmi festiwalu będą m.in. Ania Rusowicz, Tomasz Stańko, Rysiek Sygitowicz, Jacek Królik, Jacek Cichoński, Robert Chojnacki oraz Sławek Wierzcholski. - Odbędzie się też finał konkursu "Solo Życia”. Polega to na tym, że co roku umieszczam w Internecie inny podkład instrumentalny i każdy może sobie do niego zagrać solówkę - tłumaczył rozmówca Zbigniewa Krajewskiego. W konkursie chodzi o to, by pomóc uzdolnionym, ale jeszcze nie znanym instrumentalistom. - Poprzednią edycję wygrał Michał Trzpioła, który w tym roku wystąpi z recitalem - dodał gość Jedynki.

Festiwal "Solo życia” pod hasłem "Lepiej grać niż pić i ćpać” odbędzie w tym roku w dniach 29-30 sierpnia w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

to, tj

Zobacz więcej na temat: Budka Suflera Lublin MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olek Klepacz: mogłem zostać drugim Vivaldim

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 08:00
- Tuż po sukcesie piosenki "Lato" dostałem propozycję, żeby napisać "Jesień" i "Zimę". Odmówiłem, choć stały za tym dosyć spore pieniądze. Wytłumaczyłem, że Vivaldi napisał już "Cztery pory roku" i według mnie to bez sensu - mówił w Jedynce Olek Klepacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Wyszkoni wciąż biegnie przed siebie: pracuję nad sobą, zmieniam się

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 20:00
- Zawsze staram się z publicznością nawiązać kontakt, tak by nadawać na tych samych falach - mówi w rozmowie z radiową Jedynką Anna Wyszkoni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Kuklińska: dzięki fanom jestem tu, gdzie jestem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 08:11
- Jestem tancerką i choreografem, obecnie najczęściej pracuję jako aktorka, a wcześniej śpiewałam recitale. W tej chwili gram w paru sztukach, które jeżdżą po całej Polsce, co jest bardziej misyjną pracą - mówiła w Jedynce Ewa Kuklińska.
rozwiń zwiń