Festiwal Piosenki Turystycznej - piękne krajobrazy, jedzenie i dobra muzyka

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 15:29
- Nasz festiwal ma ogromną historię - mówiła w Jedynce Magdalena Szczygieł-Smaga, pełnomocnik burmistrza Limanowej ds. zarządzania Limanowskim Domem Kultury.
Audio
  • Magdalena Szczygieł-Smaga o Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej w Limanowej (Muzyczna Jedynka)
  • Maria Szabłowska z Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej w Limanowej (Niedziela z radiową Jedynką)
Ania Rusowicz
Ania RusowiczFoto: Andrzej Szozda/PR

- W przeszłości odwiedzali nas wspaniali artyści. Występowały zespoły Pod Budą czy Raz Dwa Trzy, był też Tomasz Szwed i Andrzej Rybiński. Na festiwalu pojawiało się też wielu dziennikarzy - dodała w "Muzycznej Jedynce" przedstawicielka organizatora imprezy.

Na festiwalowiczów czekały również stoiska z regionalną żywnością i z rękodziełem. - Będzie można posmakować ręcznie wypiekanego chleba, miodów, serów i wędlin. W sobotę odbędzie się wspólne śpiewanie piosenek turystycznych - tłumaczyła Magdalena Szczygieł-Smaga.

SŁUCHAJ TAKŻE: Muzyka w Jedynce >>>

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej wrócił po 13-letniej przerwie. Reaktywacja była możliwa m.in. dzięki budowie nowej muszli koncertowej w parku miejskim. To właśnie tam w weekend 30-31 sierpnia odbyła się impreza organizowana przez Limanowski Dom Kultury. Gwiazdą festiwalu była Ania Rusowicz.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>


Zapraszamy do wysłuchania także relacji Marii Szabłowskiej z festiwalu.

Patronem medialnym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej jest Polskie Radio.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

to, pg

Czytaj także

Paweł Nawrocki z zespołu Alergen: pomysły na piosenki zapisuję w telefonie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 08:15
- Czasem jest tak, że w środku nocy przychodzi jakiś błysk i tekst wylewa się ze mnie w ciągu minuty. Tak samo jest z muzyką. To musi być przypływ chwili, jakichś emocji. Nie lubię wymęczonych sytuacji - mówił w Jedynce wokalista zespołu Alergen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Piosenki Turystycznej wraca do Limanowej

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 15:04
- Chcemy powrócić do tych dobrych tradycji, gdy festiwal był bardzo wysoko ceniony zarówno wśród turystów, którzy do nas przyjeżdżali, jak i występujących tu artystów - mówił w Jedynce Władysław Bieda, burmistrz Limanowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Solo Życia" po raz 10. Jurecki: pozwoliłem sobie na prywatę

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 07:00
- W tym roku na festiwalu w Lublinie zagram m.in. z zespołem Nurt, w którym rozpoczynałem pracę w 1975 roku - powiedział w "Muzycznej Jedynce" jego inicjator, gitarzysta Mieczysław Jurecki.
rozwiń zwiń