X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

II Festiwal Twórczości Młynarskiego. "Ludzie szukają inteligentnej rozrywki"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 15:37
W październiku odbędzie się w Gdańsku II Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Dyrektor festiwalu, Jacek Bończyk, mówił w Jedynce o coraz większym rozmachu tej imprezy.
Audio
  • Jacek Bończyk o II Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Muzyczna Jedynka)
II Festiwal Twórczości Młynarskiego. Ludzie szukają inteligentnej rozrywki
Foto: W. Kusiński/PR

Jak poinformował w "Muzycznej Jedynce" Jacek Bończyk, właśnie dopinany jest program drugiej edycji festiwalu. Rozpoczęły się też eliminacje w konkursie na interpretację piosenki Wojciecha Młynarskiego. Jego zwycięzca wystąpi na festiwalu w czasie koncertu finałowego.

To muzyczne wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 października w niezwykłym miejscu - nowym Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Jacek Bończyk, który widział już wnętrze obiektu, podkreślał, że jest wyjątkowe. W ciągu kilku minut można całkowicie przemodelować układ widowni. Jest też możliwość otwarcia dachu. Dyrektor festiwalu chciałby, żeby kolejne edycje tego wydarzenia odbywały się także w tym miejscu.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>>


II Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego rozpocznie się od premiery płyty Agnieszki Wilczyńskiej "Tutaj mieszkam", na którą teksty napisał Wojciech Młynarski. Odbędzie się też koncert z udziałem samego mistrza. Można liczyć na sporo niespodzianek.

Zobacz także: serwis specjalny o Wojciechu Młynarskim >>>

- Zgłosił się do nas skład teatru studenckiego, który 20 lat temu wystawiał piosenki Wojciecha Młynarskiego - zdradził Jacek Bończyk. Dziś jako dojrzali ludzie powtarzają program sprzed lat i zostali zaproszeni do udziału w festiwalu.

Zdaniem Jacka Bończyka, fenomen Wojciecha Młynarskiego nie przemija. Zwrócił uwagę, że w każdym polskim domu, choć nie zawsze świadomie, mówi się jego zwrotami. - W sposób zwarty, a jednocześnie piękny, poetycki i nie wprost mistrz obdarza nas puentą, którą tak trudno jest znaleźć w jakichś innych utworach. To świadczy o tym, ze mistrz jest w świetnej formie, jest ponadczasowy - wyjaśnił.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Jak dodał gość Jedynki, festiwal ma uzmysłowić, że dobry tekst ma znaczenie. - Chcemy przypominać dobre, polskie piosenki. Jestem przekonany, że polska publiczność szuka inteligentnej rozrywki - podkreślił Bończyk.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

bk, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Nowak: kiedyś piosenki Osieckiej źle mi się kojarzyły

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 19:20
- W latach 80. często jeździłem do Wrocławia, gdzie jako widz oglądałem występy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Towarzyszyło mi uczucie, że teksty Agnieszki Osieckiej są używane do aktorsko-patriotycznego oddziaływania na ludzi w garniturach - mówił w radiowej Jedynce Adam Nowak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

VOX rusza na podbój Opola piosenką napisaną przez Młynarskich

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 05:11
W piątek zespół VOX wystąpi w opolskim amfiteatrze w ramach koncertu SuperPremier. Witold Paszt i jego koledzy wykonają piosenkę "Tęczowy most", do której słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował jego syn - Jan Młynarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tę piosenkę Hanna Banaszak podarowała Tadeuszowi Mazowieckiemu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 23:59
- "Modlitwa" Bułata Okudżawy jest moją ukochaną pieśnią, jej tekst, to wiersz napisany w sposób niezwykły. Okazało się, że podobnie czuł Tadeusz Mazowiecki - mówi Hanna Banaszak, bohaterka Jedynkowego weekendu z gwiazdą.
rozwiń zwiń