Czarno–Czarni jak nowi, choć bez użycia botoksu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 16:00
- Dzisiejsi artyści nazwaliby to "zbotoksowaniem". My nie używamy aż tak chemicznych środków, a jedynie nanosimy sympatyczne poprawki, które dodają dźwiękom trochę więcej energii - mówił w Jedynce Jarosław Janiszewski o płycie zespołu Czarno-Czarni pt. "Najlepsze piosenki".
Audio
  • Jarosław "Doktor" Janiszewski o płycie zespołu Czarno-Czarni pt. "Najlepsze piosenki" (Muzyczna Jedynka)
Jarosław Doktor Janiszewski mówił w Jedynce o płycie zespołu Czarno-Czarni Najlepsze piosenki
Jarosław "Doktor" Janiszewski mówił w Jedynce o płycie zespołu Czarno-Czarni "Najlepsze piosenki"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Składankowy album powstaje z myślą o 15-leciu istnienia Czarno-Czarnych. - Artyści rock’n’rollowi często używają tytułu "The best of”. My jednak trzymamy się języka polskiego, stąd "Najlepsze piosenki" - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Jarosław "Doktor" Janiszewski.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>>

Na płycie znajdą się największe przeboje Czarno-Czarnych, jak "Nogi", "Trąb-Twist" czy "Jedzą rybę". - Wszystkie te utwory zostaną wzięte przez nas jeszcze raz na warsztat, żeby poprawić trochę dynamikę. Gdy nagrywaliśmy to za pierwszym razem, staraliśmy się nawiązać do klimatu lat 60. Wtedy nie nagrywano agresywnie i zbyt dynamicznie. Dzisiaj mamy trochę inne czasy, w związku z czym będą to dokładnie te same aranżacje, natomiast brzmienie będzie zdecydowanie bardziej energetyczne - podkreślał lider zespołu.

Na "Najlepsze piosenki" trafi również co najmniej jeden nowy utwór, będący zarazem singlem promującym całe wydawnictwo. To piosenka "Prosty plan". - Zawsze warto dać chociaż mały prezencik, żeby nie były to tylko "odgrzewane kotlety". Przy okazji myślę, że ten utwór to dowód na to, że jesteśmy w dobrej formie - stwierdził Jarosław Janiszewski.

Fani Czarno-Czarnych wiadomość o nowej płycie powinni przyjąć z tym większą radością, że przez 15 lat istnienia zespołu żaden z jego albumów nie doczekał się wznowienia. - Nagrywaliśmy w różnych wytwórniach i często pytano nas, czy będzie można posłuchać tego czy tamtego utworu w nowych wersjach. Zmobilizowało nas to do zebrania wszystkich piosenek w jedną całość - przyznał wokalista.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

"Najlepsze piosenki" trafią do sklepów 20 listopada.

Kiedy Czarno-Czarni zamierzają wydać nową płytę studyjną i czy będzie można zobaczyć ich na scenie razem z amerykańską piosenkarką country Holly Shepherd - posłuchaj nagrania audycji.

Rozmawiała Iza Żukowska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

pg/asz

Czytaj także

Olaf Deriglasoff: rock’n’roll to niezmiennie moje hobby

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 13:12
- Pieniądze zarabiam gdzie indziej, kombinując i wykorzystując moje umiejętności, żeby potem móc wydawać je na rock’n’rolla - mówił w Jedynce muzyk. Właśnie ukazał się album "XXX" będący podsumowaniem 30-lecia jego kariery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Podulka: moim marzeniem jest duet z Tomem Waitsem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2014 15:37
- Część ludzi patrzy na artystów pod kątem tego, jak procentowo rozkłada się u nich warsztat do emocji. U mnie na pewno emocji jest 100 procent i właśnie z taką osobą chciałabym kiedyś zaśpiewać. Z zagranicznych gwiazd byłby to Tom Waits - mówiła w Jedynce młoda piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Combo Taneczne - maksimum tradycji, zero reggae czy hip hopu

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 08:30
- Nie przerabiamy przedwojennych szlagierów. Staramy się brzmieć po warszawsku. Bo jest coś takiego jak "warszawski sound", czyli bandżola, klarnet, harmonia, gitara czy piła. To nasz główny cel, żeby grać według prawideł sztuki - mówił w Jedynce Jan Młynarski, współzałożyciel zespołu Warszawskie Combo Taneczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cała Góra Barwinków zafascynowana Andrzejem Zauchą

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 17:30
Kuba Kaczmarek z Całej Góry Barwinków powiedział w "Muzycznej Jedynce", że zespół od dawna przymierzał się do nagrania piosenki Andrzeja Zauchy i wreszcie ten pomysł udało się zrealizować.
rozwiń zwiń