Maciej Mizgalski: domykam materiał na pierwszą płytę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 14:52
Kogo Maciej Mizgalski przestrzega w piosence "Pokochaj" i jak wykorzysta swoje 24 godziny w studio Polskiego Radia? O tym artysta mówił w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Maciej Mizgalski o Jedynkowym Przeboju Wakacji, piosence "Pokochaj" (Muzyczna Jedynka)
Maciej Mizgalski
Maciej MizgalskiFoto: materiały promocyjne/Daniel Andruszkiewicz

Jego utwór "Pokochaj" trafił do serc słuchaczy Jedynki, którzy okrzyknęli go Przebojem Wakacji . Zapewnili tym samym Maciejowi Mizgalskiemu 24-godzinną sesję nagraniową w jednym ze studiów Polskiego Radia.

Podtytuł piosenki to "Przestroga na lato". Przed czym przestrzega Mizgalski?

- Zwłaszcza w wakacje, kiedy tak chętnie wyjeżdżamy, obserwuję, jak inaczej na damsko-męskie relacje spoglądają panowie i panie. Ta piosenka ostrzega przed tym, żeby ani jedni, ani drudzy nie spieszyli się zanadto i żeby może spotkali się pośrodku drogi, żeby nie konsumować tak gwałtownie wszystkiego co jest nam dane - wyjaśnił muzyk.

Artysta ostrzega przede wszystkim kobiety, że po wakacjach bolesne może być rozczarowanie mężczyzną, który w relacji nie szukał wcale uczucia.

Maciej Mizgalski, który przez lata był menedżerem i producentem, przyznał, że doszedł do wniosku, że warto wieloletnie doświadczenia muzyczne wykorzystać we własnej karierze. Dodał, że niemal skończył swoją pierwszą płytę.

W konkursie na Jedynkowy Przebój Wakacji muzyk wygrał 24-godzinną sesję nagraniową w studiu Polskiego Radia.

- Mam świadomość, że to jest fantastyczne studio - powiedział. Dodał, że obecnie bardzo intensywnie myśli nad tym, jak najlepiej wykorzystać ten czas. Nie chce bowiem robić niczego w pośpiechu.

- Głównym celem jest, by nie przynosić sobie i ludziom dookoła wstydu - powiedział artysta.

O tytuł Przeboju Wakacji walczyły piosenki prezentowane na antenie Jedynki w lipcu i sierpniu. Maciej Mizgalski konkurował m.in. z takimi wykonawcami jak Ania Wyszkoni , zespół Piersi , Brathanki i Patrycja Markowska .

Rozmawiała Małgorzata Kościelniak .

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

bk/ag

Czytaj także

Polskie Radio nagrało "Symfonię Olimpijską". Pamięci Piotra Nurowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 11:19
Kompozycję Marka Sewena wykonała Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza. Dyrygent podkreśla, że płyta pojawia się w przededniu Olimpiady Zimowej w Soczi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynkowy Przebój Wakacji wybrany! Słuchacze pokochali...

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 15:33
Najwięcej głosów spośród 25 kandydatów otrzymała piosenka "Pokochaj", którą śpiewa Maciej Mizgalski. W nagrodę artysta otrzyma zaproszenie na 24-godzinną sesję nagraniową w jednym ze studiów Polskiego Radia.
rozwiń zwiń