Red Lips nie zwalniają tempa. Zapowiadają nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 18:25
- Intensywnie pracujemy nad nowymi nagraniami. Połowę kompozycji mamy już wyprodukowane - zapewniał w "Muzycznej Jedynce" Łukasz Lazer z zespołu Red Lips.
Audio
  • Joanna Czarnecka i Lukasz Lazer w zespołu Red Lips o swojej nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Joanna Czarnecka i Łukasz Lazer z zespołu Red Lips w studiu radiowej Jedynki
Joanna Czarnecka i Łukasz Lazer z zespołu Red Lips w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Rok 2014 to pasmo sukcesów grupy. Ich debiutancka płyta "To co nam było" pokryła się złotem, a pochodząca z niej tytułowa piosenka otrzymała SuperJedynkę na Festiwalu w Opolu. - Zapowiada się, że będzie jeszcze lepiej. Na razie dużo koncertujemy, ale zdajemy sobie też sprawę, że element studyjny trzeba do naszej codzienności wpleść - mówił gitarzysta zespołu.

Nie jest tajemnicą, że koncerty zespołu Red Lips dają bardzo dużą dawkę pozytywnej energii. - Wydaje mi się, że publiczność chłonie ją jak gąbka. Następuje też sprzężenie zwrotne. Jest dużo skakania, tańczenia, śpiewania i dobrego grania - dodała wokalistka Red Lips Joanna Czarnecka. Najbliższa okazja, aby się o tym przekonać będzie już w sobotę 13 września, gdy Red Lips wystąpią w podwarszawskim Ursusie.

Artystka zapewniała w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim, że zespół Red Lips ma swoich fanów, a to, co robi, spotyka się gorącym przyjęciem. - Materializuje się to w postaci nagród i laurów, które zebraliśmy. Mam nadzieję, że dobra passa utrzyma się przez długi czas. Muzyka mocno nam w duszy gra. Chcielibyśmy to robić przez całe życie - stwierdziła Czarnecka.

W podzięce dla fanów Red Lips skomponowali nową piosenkę pt. "Szanta". - To jest nasza forma podziękowania za cały rok. Debiutancki i przełomowy w naszej karierze. Dziękujemy wam tym utworem - podsumowała Czarnecka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/kd

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Zbigniew Krajewski

Czytaj także

Czarno–Czarni jak nowi, choć bez użycia botoksu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 16:00
- Dzisiejsi artyści nazwaliby to "zbotoksowaniem". My nie używamy aż tak chemicznych środków, a jedynie nanosimy sympatyczne poprawki, które dodają dźwiękom trochę więcej energii - mówił w Jedynce Jarosław Janiszewski o płycie zespołu Czarno-Czarni pt. "Najlepsze piosenki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Mizgalski: domykam materiał na pierwszą płytę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 14:52
Kogo Maciej Mizgalski przestrzega w piosence "Pokochaj" i jak wykorzysta swoje 24 godziny w studio Polskiego Radia? O tym artysta mówił w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Litwin-Sarzyńska: Janis Joplin jest moją duchową patronką

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 17:20
- Gdy tylko upadam to dostaję od niej porządnego kopniaka w tyłek - wyznała w radiowej Jedynce aktorka i piosenkarka, która jest pomysłodawczynią, współautorką i wykonawczynią monodramu muzycznego "Moja mama Janis".
rozwiń zwiń