Sick Live: najlepiej w naszym zespole sprawdza się praca kolektywna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 10:31
- Nie tworzymy osobno po domach, tylko razem. Wtedy przychodzą nam do głowy najlepsze pomysły. Nawet gdy nie mamy specjalnej ochoty na spotkanie, wiemy, że może urodzić się z tego coś dobrego - mówili w Jedynce Marcin Sucharski i Jacek Winkiel z zespołu Sick Live.
Audio
  • Zespół Sick Live o przyjaźni, pracy kolektywnej i debiutanckiej płycie (Muzyczna Jedynka)
Zespół Sick Live
Zespół Sick LiveFoto: Wojciech Kusiński/PR

Skład poznańskiej formacji uzupełnia pochodzący z Nigerii wokalista John James, który akurat nie mógł przybyć do studia. - John ma wrodzony talent i energię, która dla naszej pozostałej dwójki jest obca i zarazem bardzo atrakcyjna. Jest typem bardzo ekspresyjnym i radosnym. Gdy umawiamy się na jakieś spotkanie i John do nas zmierza, to już na klatce schodowej słychać jego śpiew. To nam się musiało spodobać - podkreślał w "Muzycznej Jedynce" Jacek Winkiel.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>>

Słuchacze Jedynki mieli okazję poznać już twórczość Sick Live dzięki singlowi "Never Loved Like This Before", który był jedną z naszych sierpniowych Piosenek dnia. To zapowiedź debiutanckiego albumu zespołu. - Płyta jest już ukończona i czeka na dobry czas, żeby wypuścić ją na rynek. Wcześniej chcemy wydać jeszcze dwa single. Jest trochę za wcześnie, żebyśmy publikowali cały materiał. Chcemy najpierw dotrzeć do słuchaczy i w konsekwencji wydać tę płytę - tłumaczył Marcin Sucharski.

Jak zgodnie dodają członkowie Sick Live, debiutancki materiał będzie taki jak oni sami - różnorodny, ale ze wspólnym mianownikiem. - Na płycie będzie można znaleźć dużo funku, soulu, jazzu i elektroniki. Znajdą się na niej utwory zarówno bardziej dynamiczne, jak i balladowe - zdradził Jacek Winkiel.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>


Gdzie w najbliższym czasie poznański zespół będzie koncertować, dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiała Iza Żukowska.

pg/kul

Czytaj także

Jolanta Litwin-Sarzyńska: Janis Joplin jest moją duchową patronką

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 17:20
- Gdy tylko upadam to dostaję od niej porządnego kopniaka w tyłek - wyznała w radiowej Jedynce aktorka i piosenkarka, która jest pomysłodawczynią, współautorką i wykonawczynią monodramu muzycznego "Moja mama Janis".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Lips nie zwalniają tempa. Zapowiadają nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 18:25
- Intensywnie pracujemy nad nowymi nagraniami. Połowę kompozycji mamy już wyprodukowane - zapewniał w "Muzycznej Jedynce" Łukasz Lazer z zespołu Red Lips.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk: artysta nie może ukrywać swojej osobowości

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 20:40
Jego talent doceniła Urszula Dudziak, a zaraz po niej pokochały go rzesze fanów. W "Muzycznej Jedynce" Mariusz Wawrzyńczyk zaprezentował po raz pierwszy nową piosenkę i opowiedział o swoich muzycznych inspiracjach.
rozwiń zwiń