Irek Dudek i NOSPR będą razem grali bluesa

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 16:00
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zagra wraz z Ireneuszem Dudkiem koncert podczas festiwalu Rawa Blues.
Audio
  • Ireneusz Dudek o festiwalu Rawa Blues (Muzyczna Jedynka)
Ireneusz Dudek
Ireneusz DudekFoto: Łukasz Rak

W tym roku Rawa Blues potrwa dwa dni, a wyróżnieniem dla bluesa będzie piątkowy (10 października) koncert w nowo otwartej sali NOSPR w Katowicach. - Krystian Zimerman powiedział, że to najlepsza sala, w jakiej grał, a grał praktycznie wszędzie - mówi Ireneusz Dudek w "Muzycznej Jedynce". Jako aranżer i dyrygent w koncercie będzie uczestniczył Krzesimir Dębski. - Na pewno w co najmniej jednym utworze zagramy na dwoje skrzypiec - zapowiada muzyk. Z NOSPR zagra też Shakin’ Dudi. Irek Dudek sam jest ciekaw, jak to zabrzmi w aranżacji Krzesimira Dębskiego.

To nie będzie jedyny koncert w tej sali. Zagra też Eric Bibb. - Będzie naprawdę dostojnie, będziemy słuchać bluesa na siedząco w super fotelach, wygodnie. Zapraszam w dobrych garniturach, żeby uszanować to miejsce - mówi Ireneusz Dudek w radiowej Jedynce .

Sobotnie koncerty (11 października) zostaną zagrane, jak zwykle, w katowickim Spodku. Odbędą się na scenie bocznej i scenie głównej, a w koncercie głównym wezmą udział same gwiazdy: The Fox Street All-Stars, Shawn Holt & The Teardrops, The Blind Boys of Alabama, Robert Randolph & The Family Band. Odbędzie się też „Koncert dla Ryśka” (dla uczczenia pamięci Ryszarda Riedla).

Rozmawiała Maria Szabłowska.

(ag/mm)

Czytaj także

Rysiek Riedel ma swój pomnik w Tychach

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 14:27
Słynny bluesman i wokalista zespołu Dżem, Ryszard Riedel doczekał się swojej rzeźby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katowicki Spodek: Rozpoczyna się 33. Rawa Blues Festival

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 17:05
Kilka tysięcy fanów bluesa dotarło w sobotę do katowickiego Spodka, by uczestniczyć w 33. festiwalu Rawa Blues. To jedna z największych tego typu imprez w Europie. Główną gwiazdą w tym roku jest trzykrotny zdobywca Grammy, wokalista, gitarzysta i tekściarz Keb' Mo'.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Muzyka w nowej siedzibie NOSPR

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 14:00
Kolejna atrakcja Festiwalu Otwarcia to koncert inauguracyjny Śląskich Dni Muzyki Współczesnej. W czwartek, 30 października znakomita orkiestra pod batutą swego II dyrygenta Michała Klauzy wykona dzieła Andrzej Dziadka, Oscara Pradosa Sillero oraz Johna Adamsa.
rozwiń zwiń