Miąższ w nowym składzie na początek Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 18:48
- Do niedawana występowaliśmy jako tercet, ale od trzech miesięcy gramy z perkusistą - powiedział w "Muzycznej Jedynce" gitarzysta Sebastian Pikula. Już dziś zespół Miąższ wystąpi z koncertem w ramach warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
Audio
  • Zespół Miąższ na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur (Muzyczna Jedynka)
Od niedawana zespół Miąższ występuje z perkusistą  Piotrem Gwaderą
Od niedawana zespół Miąższ występuje z perkusistą Piotrem GwaderąFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Miąższ zagra o godz. 22.30 w festiwalowym klubie, obok sceny głównej Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. - To będzie nasz drugi warszawski koncert i pierwszy z perkusistą w składzie - dodał Sebastian Pikula, który w zespole gra też na akordeonie.

Lubelski Miąższ stworzyli Joanna Ewa Zawłocka, Sebastian Pikula, Krzysztof Karol Gadzało (kontrabas). Ich podstawowym instrumentarium jest głos, kontrabas, gitara, akordeon, melodyka i piła. Od niedawna gra z nimi perkusista Piotr Gwadera. W swojej muzyce łączą akustyczny folk, blues, jazz i reggae - często w tej samej piosence.

W środę wieczorem muzycy zagrają utwory ze swojej drugiej płyty. - Dzięki temu, że jest z nami Piotrek zabrzmią one trochę inaczej - zapewniła w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim wokalistka zespołu Joanna Ewa Zawłocka.

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur potrwa do 28 września. Podczas pięciu festiwalowych dni scena przed Pałacem Nauki i Kultury będzie rozbrzmiewać rytmami z odległych zakątków globu. Poza programem głównym odbędą się koncerty klubowe, warsztaty, spotkania ekspertów. Zaprezentowani zostaną też polscy twórcy muzyki świata. Imprezie patronuje Radiowa Jedynka.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj,asz

Czytaj także

Skrzyżowanie Kultur. Wpadnij w trans w rytm muzyki z Madagaskaru i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 15:19
- Słyszałem ostatnio, że folk, muzyka świata, muzyka korzeni – zwał jak zwał – to muzyka przyszłości. To stwierdzenie idealnie potwierdza się w czasie naszego festiwalu - mówił w Jedynce Andrzej Matusiak, pomysłodawca Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10. Festiwal Skrzyżowanie Kultur. "Wszystko zaczyna się od muzyki ludowej"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 19:30
- Każdy gatunek muzyczny ma w niej swoje prapoczątki - przekonywał w radiowej Jedynce Maciej Szajkowski, muzyk, dziennikarz i propagator muzyki etno.
rozwiń zwiń