Renata Przemyk: moje piosenki mogą drażnić, byle nie były obojętne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:00
Nowa płyta Renaty Przemyk "Rzeźba dnia" to pierwszy album, z którego artystka jest w pełni zadowolona. Jak tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce", pracowała nad nim dwa lata i dzięki temu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - To jest to, co chcę dać ludziom - powiedziała Przemyk.
Audio
  • Renata Przemyk o nowej płycie "Rzeźba dnia" (Muzyczna Jedynka)
Renata Przemyk opowiedziała w Jedynce o swojej nowej płycie Rzeźba dnia
Renata Przemyk opowiedziała w Jedynce o swojej nowej płycie "Rzeźba dnia"Foto: Jacek Konecki/ Polskie Radio

W tym roku Renata Przemyk obchodzi 25-lecie występów, które przypieczętowała nową płytą "Rzeźba dnia" i trasą koncertową. - To jest taki kawał czasu, że nie mam poczucia, że zaczynam, ale tym bardziej nie mam, że kończę - powiedziała artystka. Jak dodała, wciąż ma jeszcze wiele do odkrycia. - Nie mam dyplomów szkół muzycznych, poznawałam wszystko w trochę innym trybie, może bardziej po amatorsku, ale z większą pasją i pełnym zaangażowaniem - podkreśliła.

We wtorek 30 września będzie miała premierę nowa płyta Renaty Przemyk pt. "Rzeźba dnia". Promuje ją utwór "Kłamiesz", który był Piosenką Dnia Jedynki. Artystka ujawniła, że na albumie dotyka  tematów, które mogą być uważane za trudne. - To tematy, które nie są obojętne mnie, nie chciałabym żeby zostały zupełnie bez odzewu. Nie wyobrażam sobie trafić na obojętność, to byłby dla mnie mur nie do przebicia - wyjaśniła w rozmowie z Małgorzatą Kościelniak. Dodała, że byłoby to gorsze niż opinie negatywne.

Renata Przemyk podkreśliła, że 11 piosenek, które znalazły się na płycie przedstawiła w zróżnicowanych aranżacjach.  Ona sama napisała do nich dziewięć tekstów.

O tym, jak powstawały nowe piosenki Renaty Przemyk, dlaczego prace nad nową płytą trwały tak długo i jak artystka zamierza uczcić 25-lecie swojej obecności na scenie  dowiesz się, słuchając całej audycji.

Najbliższe koncerty Renaty Przemyk:

04.10.14 - Wrocław AKUSTIK TRIO

19.10.14 - Warszawa XXV-LECIE

02.11.14 - Toruń XXV-LECIE

14.11.14 - Gdańsk RZEŹBA DNIA

15.11.14 - Poznań RZEŹBA DNIA

29.11.14 - Kraków RZEŹBA DNIA

30.11.14 - Katowice XXV-LECIE

13.12.14 - Turek AKUSTIK TRIO

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

bk, tj

Czytaj także

Miąższ w nowym składzie na początek Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 18:48
- Do niedawana występowaliśmy jako tercet, ale od trzech miesięcy gramy z perkusistą - powiedział w "Muzycznej Jedynce" gitarzysta Sebastian Pikula. Już dziś zespół Miąższ wystąpi z koncertem w ramach warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz rymuje z Tuwimem i Lutosławskim. "Dla dzieci, rodziców i dziadków"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 16:15
W roku 2013, który na mocy uchwał Sejmu RP świętowaliśmy jako Rok Juliana Tuwima i Rok Witolda Lutosławskiego, do takiego spotkania po prostu musiało dojść! - Urokliwe wiersze, które wszyscy znamy i muzyka na najwyższym poziomie stworzyły po prostu dobre piosenki - mówi Dorota Miśkiewicz o płycie "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alosza Awdiejew - bajarz ludowy w wielokulturowym świecie muzyki

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 18:02
- W trakcie koncertu opowiadam różne historie, żarty, by publiczność odpoczęła od odbioru muzyki i by złapać z nią kontakt. Ci, którzy mnie już znają, są na to przygotowani. Reszta musi wytrzymać… - opowiada muzyk w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń