Debiutancki album Fair Weather Friends. Od Marvina Gaye'a po Mode Selector

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 20:00
- Płyta momentami jest bardzo wymagająca, ale znalazły się na niej też taneczne piosenki. Sięgamy na niej do lat 70. XX wieku, muzyki funk i soul - mówili w "Muzycznej Jedynce" Mateusz Zegan, Michał Maślak, Maciej Bywalec i Paweł Cyz z zespołu Fair Weather Friends.
Audio
Mateusz Zegan, Michał Maślak, Maciej Bywalec i Paweł Cyz z zespołu Fair Weather Friends
Mateusz Zegan, Michał Maślak, Maciej Bywalec i Paweł Cyz z zespołu Fair Weather Friends Foto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Dotychczas Fair Weather Friends mają na swoim koncie znakomicie przyjętą EP Eclectic Pixels oraz multisingiel "Fly By”. Na ich debiutanckim krążku "Hurricane Days", którego premiera miała miejsce 23 września znalazło się 12 nowych utworów.  Pierwszym singlem promującym album jest "Cardiac Stuff".

- To 12 różnych piosenek, każda jest wycieczką w inny klimat. Nie ma dla niej reprezentatywnego numeru. Każdy jest inny. Może to być odebrane jako zaleta lub wada. My z tego rozwiązania jesteśmy zadowoleni - tłumaczyli goście Zbigniewa Zeglera.

Prace nad albumem trwały dwa lata. Muzycy przyznali, że przy nagraniu płyty inspirowali się m.in. twórczością Marvina Gaye'a i zespołu Mode Selector. - Problemem było połączyć to w całość, żeby płyta nie okazała się chaotyczna. Chyba się udało - stwierdzili muzycy.

Z płytą "Hurricane Days"  Fair Weather Friends wiążą duże nadzieje. Jak tłumaczyli, jest dla nich nowym otwarciem, rozdziałem. - Jesien i cały przyszły rok powinny upłynąć pod znakiem Fair Weather Friends - przekonywali  goście "Muzycznej Jedynki".

Na razie zespół Fair Weather Friends rusza w pierwszą część trasy, która promuje wydawnictwo. W ramach "Hurricane Days Tour 2014" zaplanowano koncerty m.in. w Krakowie, Toruniu, Sopocie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Warszawie. Natomiast w przyszłym tygodniu wystąpią w Düsseldorfie na scenie New International Talents.

Skąd wzięła się nazwa zespołu Fair Weather Friends? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00.

tj/mp

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta Zbigniew Zegler

Czytaj także

Katarzyna Stankiewicz o swoim powrocie: długo zbierałam materiał dowodowy

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 08:00
- Przez ostatnich pięć lat przeżywałam różne emocje, żeby móc je później wykorzystać w mojej muzyce. Ta płyta to emocjonalna opowieść o przebudzeniu, stopniowym odnajdywaniu własnych wartości - mówiła w Jedynce Katarzyna Stankiewicz. Niebawem ukaże się nowa płyta artystki pt. "Lucy and the Loop".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaba Kulka prezentuje "The Escapist": na następną płytę słuchacze nie będą czekali pięciu lat

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 17:44
- Piosenki z polskimi tekstami, które nie znalazły się na "Eskapiście" to pula do chwalenia się później, czekają na kolejną płytę - o swoim najnowszym krążku i muzycznych planach Gaba Kulka opowiadała w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: moje piosenki mogą drażnić, byle nie były obojętne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:00
Nowa płyta Renaty Przemyk "Rzeźba dnia" to pierwszy album, z którego artystka jest w pełni zadowolona. Jak tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce", pracowała nad nim dwa lata i dzięki temu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - To jest to, co chcę dać ludziom - powiedziała Przemyk.
rozwiń zwiń