Rafał Brzozowski o SuperSTARciu: ja i hip hop? Święty Boże ani Liber nie pomoże

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 13:00
- Najbliższy odcinek traktuję z uśmiechem, bo motywem przewodnim będzie musical. Natomiast tydzień później zmienimy stylistykę na hip hop i to już będzie prawdziwa masakra - śmiał się w Jedynce Rafał Brzozowski, jeden z uczestników "SuperSTARcia" w TVP2.
Audio
  • Rafał Brzozowski o programie ""SuperSTARcie" i płycie "Mój czas" (Muzyczna Jedynka)
Rafał Brzozowski (P) i Marika (L) w programie SuperSTARcie
Rafał Brzozowski (P) i Marika (L) w programie "SuperSTARcie" Foto: materiały promocyjne/TVP2

W pierwszym odcinku telewizyjnego show gość "Muzycznej Jedynki" zaśpiewał piosenkę Lenny’ego Kravitza pt. "Are you gonna go my way". - Znakomity, fajny show. Premierowy odcinek był bardzo energetyczny i rock’n’rollowy. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Dla mnie piosenka Lenny’ego Kravitza to był strzał w dziesiątkę. Mogłem wreszcie sobie trochę pokrzyczeć i poskakać - podkreślał Rafał Brzozowski.

"SuperSTARcie" to prawdziwe wyzwanie dla gwiazd, które muszą udowodnić, że odnajdują się w różnych gatunkach muzycznych, a do tego potrafią stworzyć prawdziwe sceniczne show. O tym, kto przejdzie do kolejnego odcinka, decydują telewidzowie. Radiowa Jedynka przez cały czas trwania programu (emisja w TVP2 w każdy piątek o godz. 21.05) prezentować będzie w "Muzycznej Jedynce" konkursowe piosenki i rozmowy z gwiazdami show.

Pierwsza odsłona "SuperSTARcia" została wyemitowana 3 października, czyli zaledwie trzy dni po ukazaniu się drugiego solowego albumu piosenkarza pt. "Mój czas". - Słyszę z różnych stron, że ta płyta jest bardziej dopracowana niż poprzednia. To dlatego, że teraz już dokładnie wiem czego chcę. Wiem z jakimi producentami pracować i jak to wszystko ma wyglądać - tłumaczył Rafał Brzozowski.

Na nowy materiał składa się 10 utworów. Pierwszym singlem jest piosenka "Magiczne słowa" - cover grupy ZIYO.

Kariera muzyczna artysty rozpoczęła się w 2002 roku od udziału w programie "Szansa na sukces", w którym zdobył wyróżnienie. Tempa nabrała w 2011 roku, kiedy muzyk wystąpił w telewizyjnym show "The Voice of Poland". Rok później nagrał on piosenkę "Tak blisko", która stała się hitem i dała tytuł jego debiutanckiej płycie. W 2013 roku Rafał Brzozowski otrzymał SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta.

Z jakimi znanymi kompozytorami i tekściarzami gość Jedynki współpracował przy płycie "Mój czas" i gdzie odbędą się jego najbliższe koncerty, dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiał Marcin Kusy.

pg, ac

Czytaj także

SuperSTARcie z Radiową Jedynką! Przepytaj gwiazdy, wybierz piosenki

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 14:06
W piątek 3 października w TVP2 ruszył nowy muzyczny show z udziałem gwiazd. Pierwszy Program Polskiego Radia przez cały czas trwania programu będzie prezentował konkursowe piosenki i rozmowy z gwiazdami programu. Zachęcamy słuchaczy do przepytywania gwiazd i udziału w konkursie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Wilk o udziale w SuperSTARciu: znalazłam się w towarzystwie najwyższej jakości

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 20:00
- Zależało mi, by byli tu ze mną ludzie, którzy są wspaniałymi artystami - o przygotowaniach do odcinków na żywo i przebiegu pierwszej odsłony "SuperSTARcia" opowiadała w Jedynce Kasia Wilk.
rozwiń zwiń