X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenka dnia Jedynki. Ania Iwanek& Pati Sokół ft. Piotr Cugowski "Miasto"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 9 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Kadr z filmu Miasto 44 w reżyserii Jana Komasy
Kadr z filmu "Miasto 44" w reżyserii Jana KomasyFoto: mat.dystrybutora

Piosenka Dnia Jedynki pochodzi ze ścieżki dźwiękowej filmu "Miasto 44”.

"Pierwszą rozmowę na temat muzyki do “Miasta 44” odbyłem z Janem prawie dwa lata temu – opowiada autor muzyki – Antoni Komasa - Łazarkiewicz.  - Wtedy opowiedział mi cały film - nie dał do czytania scenariusza, ale właśnie opowiedział mi tę historię jednym tchem, jakby to było jego własne, żywe wspomnienie. Z tej rozmowy zapamiętałem wyrazisty koncept muzyczny, który potem Jan z pełną konsekwencją przeprowadził.

Film dzieli się na dwie części, opisując całkowicie odmienne rzeczywistości: przed i po godzinie “W”. Ten punkt zwrotny zmienia wszystko.

Próba muzycznego opisu tego świata stanowiła punkt wyjścia do stworzenia tak zwanego tematu Miasta - utworu stylizowanego na stare kino, na przedwojenny szlagier. Temat ten ma w sobie niepokój i przeczucie niebezpieczeństwa, ale wyraża sobą przede wszystkim bicie serca okupowanego miasta. Tym tematem opowiadamy cały prolog filmu. Wróci on w końcówce, ale już w zupełnie odmienionej formie.

Przy pracy nad filmem takim jak “Miasto 44” budzą się demony. Wstępuje w nas wszystkich Dybuk. Nie jest to temat, który można potraktować czysto zawodowo, na chłodno. Ta historia wkrada się do wyobraźni, porusza nasze najgłębsze lęki, uruchamia instynkt walki. Łapałem się na tym, że chciałem moją muzyką “uratować” to miasto, odwrócić nieuchronną destrukcję widoczną na ekranie. Silna też była pokusa, żeby wepchnąć tę opowieść już od pierwszej minuty w fatalistyczne ramy zbliżającej się katastrofy. Ten mrok, grozę, trzeba było jednak bardzo ostrożnie dozować, wprowadzać subtelnie, małymi krokami, tak, aby widz miał szansę przejść całą powstańczą drogę razem z bohaterami, a nie - przyglądając im się z góry.”

mat. promocyjne, tj

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Ricky Martin "Adiós"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 6 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Chilli Crew "Prośba"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 7 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. La Roux "Kiss And Not Tell"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 17:16
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę 8 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń