Ostatnie takie tango Budki Suflera

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 13:26
Zespół zapowiedział, że koncert w katowickim spodku w niedzielę 19 będzie ich ostatnim telewizyjnym koncertem. Budka Suflera zagra oczywiście swój wielki przebój "Takie tango".
Audio
  • Romuald Lipko o ostatnim telewizyjnym koncercie Budki Suflera (Leniwa niedziela/Jedynka)

Romuald Lipko, kompozytor i muzyk Budki Suflera, zapewnia w radiowej Jedynce, że oprawa koncertu będzie na najwyższym poziomie, znacznie przekraczającym europejską średnią. A nie zawsze tak było, głównie ze względów finansowych. Koncert będzie transmitowała telewizja Polsat.
Artysta wspomina połowę lat 90-tych, kiedy wielkie wytwórnie płytowe obecne na polskim rynku nie interesowały się zespołem, choć miał wówczas świetne utwory. A piosenka "Takie tango" została uznana za jedną z najlepszych w powojennej historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Maria
Maria Szabłowska i Romuald Lipko

Romuald Lipko jasno nie zadeklarował, czy niedzielny koncert rzeczywiście będzie ostatnim. Zespół będzie jeszcze miał trasę koncertową, choć pewnie występy nie będą już transmitowane przez telewizję.
Rozmawiała Maria Szabłowska.
(ag, ac)

 

Czytaj także

Budka Suflera na Przystanku Woodstock zagra swój ostatni koncert

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 20:37
- Mogę już z przyjemnością zapowiedzieć, że szykuje się wielkie wydarzenie. Właśnie na Przystanku Woodstock Budka Suflera zagra swój ostatni koncert w 40-letniej karierze i będzie to materiał z płyty "Cień wielkiej góry" - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: Toyota nigdy nie odwdzięczyła mi się za "Jolkę"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 13:39
- Gdy powstawała ta piosenka, nie istniało jeszcze pojęcie product placement. Można było swobodnie użyć nazwy danej marki. Natomiast nigdy potem, na firmowej stacji pojazdów nie zafundowano mi za to nawet filiżanki kawy - żartował w audycji "Lato z Radiem" autor tekstu piosenki Budki Suflera "Jolka, Jolka pamiętasz".
rozwiń zwiń