X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Soundedit 2014: Velvet Underground, Kraftwerk, Laibach i Janerka

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 17:17
- Pojawią się m.in. John Cale, producent i członek legendarnej grupy Velvet Underground, Karl Bartos, który grał w Kraftwerk, zespół Laibach oraz Lech Janerka, który odbierze Nagrodę "Człowieka ze Złotym Uchem" - wyliczał w Jedynce Maciej Werk, dyrektor festiwalu Soundedit.
Audio
  • Maciej Werk o festiwalu Soundedit (Muzyczna Jedynka)
Koncert Karla Bartosa, współtwórcy największych przebojów grupy Kraftwerk
Koncert Karla Bartosa, współtwórcy największych przebojów grupy KraftwerkFoto: PAP/Rafał Nowakowski

W dniach 24-25 października w Łodzi, w Klubie Wytwórnia, już po raz szósty odbędzie się "I Am The Sound" - Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. - Tak naprawdę ruszamy już w czwartek 23 października. Tego dnia będziemy pokazywać pierwszy raz w Polsce nowe systemy nagłośnienia - tłumaczył Maciej Werk.

Soundedit to festiwal, który wyróżnia się na tle innych imprez muzycznych w Polsce. Składa się z kilku warstw. Pierwsza, najbardziej interesująca dla publiczności, to koncerty. - Najbardziej dumny jestem z tego, że na Soundedit pojawi się John Cale z Velevet Undergroud. Staraliśmy się o jego przyjazd od sześciu lat - mówi Maciej Werk, dyrektor festiwalu.

Cale, Lech Janerka, a także Karl Bartos dadzą koncerty na festiwalowej scenie. Wszyscy otrzymają festiwalowe statuetki Człowieka ze Złotym Uchem. - Lech Janerka otrzyma nagrodę za kunszt słowa i wrażliwość muzyczną - tłumaczył gość Jedynki. Na Soundedit wystąpi też  grupa Laibach. Zagra utwory ze swojej epki wydanej z okazji 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Bardzo ważnym elementem Soundedit są jednak warsztaty i spotkania. - Zaskakujące jest to, że ludzie, którzy do nas przyjeżdżają, nie opowiadają o skomplikowanej technice. Często przytaczają fantastyczne historie zza kulis. Moim zdaniem spotkanie z kimś, kto ma wiedzę o tym, jak powstawał znakomity album, jest ważniejsze niż pięć lat spędzonych w studiu nagrań - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" dyrektor festiwalu.

W rozmowie z Małgorzatą Kościelniak wyjaśniał, że misją festiwalu jest pokazanie tych ludzi muzyki, którzy na co dzień pozostają anonimowi. - Żyjemy w czasach, w których muzyka stała się anonimowa. Nikt zupełnie nie interesuje się tym, kto dany utwór wyprodukował, a często ma to kolosalne znaczenie - przekonywał gość Jedynki.

Maciej Werk tłumaczył, że obecnie każdy, mając tablet i komputer, może się mianować producentem muzycznym. Festiwal Soundedit dowodzi jednak temu, że w muzyce nadal najważniejszy jest człowiek. To on decyduje, jak najnowsza technika ma być użyta.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj,jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Niemen Non Stop. Pamięć o artyście wszech czasów nie przemija

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 20:00
- To pierwszy, jedyny i niezwykle elitarny konkurs na interpretację muzyki Czesława Niemena. Młodzi wykonawcy, muszą się zmierzyć z 40-letnią, niełatwą twórczością muzyka - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Grzegorz Szczepłocki, szef artystyczny festiwalu młodych talentów Niemen Non Stop, który odbywa się w Słupsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiutancki album Fair Weather Friends. Od Marvina Gaye'a po Mode Selector

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 20:00
- Płyta momentami jest bardzo wymagająca, ale znalazły się na niej też taneczne piosenki. Sięgamy na niej do lat 70. XX wieku, muzyki funk i soul - mówili w "Muzycznej Jedynce" Mateusz Zegan, Michał Maślak, Maciej Bywalec i Paweł Cyz z zespołu Fair Weather Friends.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapitan Nemo: nie mógłbym tworzyć muzyki mechanicznie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 08:40
- Wyobraźnia towarzyszy mi od dzieciństwa. Można nawet powiedzieć, że mam nadwyobraźnię. Pisząc muzyczne aranże wyobrażam sobie różne sytuacje. Ilustruję obrazy, które mam w głowie - mówił w Jedynce Bogdan Gajkowski znany jako Kapitan Nemo.
rozwiń zwiń