Jacek Stęszewski o swojej płycie: "Księżycówka" dojrzała, jest mocno procentowa

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 17:00
- Piosenki, które znalazły się na tym albumie, kolekcjonowałem przez ostatnie parę lat. Stwierdziłem, że to najwyższy czas, by z nimi coś zrobić - mówił w Jedynce artysta, którego debiutancki album "Księżycówka" ukazał się 16 października.
Audio
  • Jacek Stęszewski o swojej płycie "Księżycówka" (Muzyczna Jedynka)
Jacek Stęczewski podpisywał w studiu Jedynki swoje płyty
Jacek Stęczewski podpisywał w studiu Jedynki swoje płytyFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Jacek Stęszewski tworzy piosenki od  lat, jednak dopiero w 2012 roku podjął decyzję o nagraniu pierwszego solowego albumu. - W końcu "Księżycówka" dojrzała. Stała się na tyle mocno procentowa, że trzeba było ją wydać. Chodziło też o to, aby te piosenki nie pozostały tylko w szufladzie i mojej wyobraźni - tłumaczył gość "Muzycznej Jedynki".

Stęszewski gra muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej. Najważniejsza w jego twórczości jest  warstwa tekstowa: gęsta od metafor i naładowana skojarzeniami. Artysta jest również również wokalistą grupy Koniec Świata, z którą wykonuje zupełnie inny repertuar: ska i punk rockowy.

Na płytę "Księżycówka" trafiło jego 17 piosenek, m.in. odnoszących się do historii Polski. - Jest też kilka utorów do których inspirację czerpałem z własnych przeżyć. Wydaje mi się, że wiele osób może się z nimi utożsamić - powiedział Stęszewski w rozmowie z Pawłem Sztompke.

Płytę "Księżycówka" promuje utwór "Dziewczyna z Księżyca", która była Piosenką dnia Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(tj/kd)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Paweł Sztompke poezja

Czytaj także

Julia Marcell: "Sentiments" to najmroczniejsza z moich płyt

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 08:00
- Ten album pełny jest bardzo różnych emocji, w tym również smutnych – mówiła w Jedynce Julia Marcell, polska piosenkarka na stałe mieszkająca w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Samołyk: piosenki Marka Jałowieckiego są mi bliskie emocjonalnie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 20:30
- Mam nadzieję, że płyta "Na prezent" przysporzy nowych słuchaczy zarówno mi, jak i Markowi Jałowieckiemu, którego utwory wykonuję - mówił Jedynce Jan Samołyk.
rozwiń zwiń