SuperSTARcie: Adam Sobierajski udowodnił, że ma "stajla"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 12:00
- Zapraszam wszystkich hip-hopowców do opery. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie - mówił artysta, który w trzecim odcinku telewizyjnego show SuperSTARcie wykonał hip-hopowy przebój "Dla mnie masz stajla" grupy Trzeci Wymiar.
Audio
  • Adam Sobierajski o swoim udziale w SuperSTARciu (Muzyczna Jedynka)
Adam Sobierajski raperem. W SuperSTARciu wykonał przebój Dla mnie masz stajla grupy Trzeci Wymiar.
Adam Sobierajski raperem. W SuperSTARciu wykonał przebój "Dla mnie masz stajla" grupy Trzeci Wymiar.Foto: TVP2

W rozmowie z radiową Jedynką przyznał, że zmierzenie się z hip-hopem było, jak dotąd, jego największym wyzwaniem. - Cieszę się, że już jest po wszystkim. Wydaje mi się, że nie poszło najgorzej - powiedział tenor.

Adam Sobierajski jest absolwentem śpiewu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jako tenor współpracuje  z Operą "Nova" w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Gliwickim Teatrem Muzycznym oraz filharmoniami: Śląską, Zabrzańską, Krakowską, Jeleniogórską, Olsztyńską, Płocką i Bydgoską. - Wszystko to, co zostało stworzone w operze przez największych kompozytorów jak Mozart, Verdi i Puccini, jest wyższą szkołą jazdy - tłumaczył.

Przyznał jednak, że w trzecim odcinku SuperSTARcia, poświęconym muzyce hip-hopowej, nie było łatwo. -Trzeba było się zmierzyć z tekstem i choreografią. Mocno się spiąłem, nie miałem nawet chwili na oddech - wyznał śpiewak operowy.

SuperSTARcie z radiową Jedynką >>>

Sobierajski tłumaczył, że w śpiewaniu stara się odnajdywać siebie. Cały czas uczy się pod okiem swojego pedagoga, ale nikogo nie naśladuje.

Oryginalne wersje piosenek, które wykonują gwiazdy SuperSTARcia w piątkowe wieczory, przez cały poprzedzający tydzień usłyszeć można TYLKO w radiowej Jedynce. Codziennie w audycji "Muzyczna Jedynka" (w godz. 13.00-15.00) nasi słuchacze mają także okazję wybrać swój ulubiony przebój w konkursie "SuperSTARcie w Muzycznej Jedynce", a dodatkowo w czwartki i piątki - szansę na zdobycie wejściówek na widownię show w studiu TVP2. Trzy razy w tygodniu uczestnicy SuperSTARcia są też gośćmi w Pierwszym Programie Polskiego Radia w ramach "Muzycznej Jedynki".

Radiowa Jedynka ma też swoje studio w TVP2, gdzie odbywa się show. Zasiada w nim dziennikarka muzyczna Małgorzata Kościelniak. Za jej pośrednictwem słuchacze mogą zadawać pytania gwiazdom SuperSTARcia - pisząc na adres superstracie@polskieradio.pl.

"SuperSTARcie" w radiowej Jedynce od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-15.00, a w TVP2 w każdy piątek o 21.05.

tj, mk

Czytaj także

SuperSTARcie Moniki Borzym: utożsamiam się rockandrollowcami

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 19:00
- Mają bardzo wiele wspólnego z jazzmanami, których miłość do muzyki również nie narodziła się na salonach. Powstała z potrzeby wolności i buntu - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" Monika Borzym, która w pierwszym odcinku SuperSTARcia wykonała utwór zespołu Steppenwolf pt. "Born to be Wild".
rozwiń zwiń

Czytaj także

SuperSTARcie: Stanisław Karpiel-Bułecka odpadł z show

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 16:00
Wokalistka jazzowa Mo­ni­ka Bo­rzym najlepiej odnalazła się w re­per­tu­arze hiphopowym, który zdo­mi­no­wał trze­ci od­ci­nek Su­per­STARcia. Emo­cje pod­grzał wy­stę­pu­ją­cy w roli ju­ro­ra Liroy, który zachwycał się wy­stę­pem Ti­tu­sa. Z programem pożegnał się natomiast Stanisław Karpiel-Bułecka.
rozwiń zwiń