Zespół Łzy jest pełnoletni. Jaką niespodziankę ma z tej okazji dla fanów?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 14:56
- Ostatnią niespodzianką był nasz koncert akustyczny z okazji 15-lecia. Zagraliśmy z naszymi przyjaciółmi, m.in. Titusem, Anją Orthodox i Markiem Piekarczykiem. Za dwa lata, na 20-lecie też przygotujemy coś oryginalnego - zapewniał w Jedynce Adrian Wieczorek z zespołu Łzy.
Audio
  • Adrian Wieczorek i Sara Chmiel o twórczości zespołu Łzy (Muzyczna Jedynka)
Sara Chmiel śpiewa w zespole Łzy od czterech lat
Sara Chmiel śpiewa w zespole Łzy od czterech latFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Przez 18 lat istnienia skład zespołu Łzy zmieniał się kilka razy. Od czterech lat wokalistką grupy jest Sara Chmiel. - Mamy wrażenie, że jest z nami od samego początku. Doskonale się dogadujemy - powiedział w "Muzycznej Jedynce" Adrian Wieczorek.

Łzy mają na koncie ponad tysiąc zagranych koncertów w kraju i za granicą oraz wiele nagród i wyróżnień, m.in. Platynowe i Złote Płyty, Nagrody Publiczności na festiwalu w Opolu oraz dwie SuperJedynki. Muzycy wydali też sześć studyjnych płyt. Ostatnia, "Zbieg okoliczności", pochodzi z tego roku i znalazła się na niej m.in. piosenka  "Historia z książki mej", czwartkowa Piosenka dnia Jedynki.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

- Płyta "Zbieg okoliczności" jest od tych, które do tej pory nagraliśmy. Można powiedzieć, że są to stare Łzy, ale we współczesnym świecie. Pojawiło się dużo elektronicznych brzmień - wyjaśniała wokalistka zespołu Sara Chmiel. Na nowym album trafiło 15 premierowych piosenek. - Dziesięć z nich stworzyliśmy sami w 100 procentach. Spędziliśmy całe lato na próbach i tworzyliśmy.  Z 30 utworów, które wtedy powstały, wybraliśmy 10 najlepszych. Kolejne pięć skomponowaliśmy razem z producentami - dodała artystka.

Jak podsumował Adrian Wieczorek, powstało 10 typowo "łzowych" kawałków i dodatkowych pięć, zupełnie innych.

Rozmowiała Marią Szabłowska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj, pg

Czytaj także

Łzy: większość osób wciąż kojarzy nas z dawnymi przebojami

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 08:00
- Tamte piosenki były często grane w różnych miejscach i w związku z tym dotarły do tzw. świadomości słuchaczy. Teraz staramy się korzystać z każdej okazji, by prezentować nasz najnowszy materiał - mówił w radiowej Jedynce Arek Dzierżawa, basista zespołu Łzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomek Lubert: sukces dopiero przede mną

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 07:15
- Płyta "Lubert z miłości do muzyki" jest dowodem, że to chyba moje najlepsze piosenki. Teraz bardzo chciałbym zrobić coś poza granicami Polski – mówił w Jedynce kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Wyszkoni: czuję się spełniona, choć...

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 10:34
- Jestem na początku swojej drogi artystycznej. Wiele udało mi się osiągnąć, ale wiem że jeszcze dużo pracy przede mną - mówiła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń