Blue Café: staramy się uniknąć gombrowiczowskiej gęby

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 17:28
- Każda nasza płyta jest inna. Staramy się, by kolejny album był nieprzewidywalny, coraz wyżej stawiamy sobie poprzeczkę - mówił w Jedynce Paweł Rurak-Sokal z zespołu Blue Café.
Audio
  • Paweł Rurak-Sokal i Dominika Gawęda o nowej płycie Blue Café (Muzyczna Jedynka)
Paweł Rurak-Sokal i Dominika Gawęda z zespołu Blue Caf
Paweł Rurak-Sokal i Dominika Gawęda z zespołu Blue Café Foto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Blue Café po dwóch latach przerwy wraca z nowym albumem pt. "Freshair". - Płyta jest dla państwa prezentem - dodał muzyk. Promuje ją singiel "Zapamiętaj".

Jak zapewniała wokalistka zespołu Dominika Gawęda, album "Freshair" stanowi duży powiew świeżości. - Postawiliśmy na warstwę tekstową. Po raz pierwszy na naszym albumie jest dużo piosenek po polsku. Wydaje mi się też, że jest to bardzo ważne dla naszych fanów. To jest nowe Blue Café - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce".

Blue Café: koncert na trasie Lata z Radem w Stegnie [wideo] >>>

Dominiak Gawęda śpiewa z Blue Café od dziewięciu lat, ale podkreślała, że czuje się, jakby była w zespole od zawsze. - To podobne uczucie do tego, gdy spotykasz swoją miłość albo bratnią duszę. Człowieka, przy którym wydaje ci się, że jesteś z nim od dawna - powiedziała w rozmowie z Małgorzatą Kościelniak.

Premiera albumu "Freshair" będzie miała miejsce 12 listopada. Wcześniej zobaczymy teledysk do utworu "Zapamiętaj". - Będzie bardzo oryginalny, inny niż do tej pory. Takiego teledysku Blue Café jeszcze nie miało - dodała Gawęda. Zrealizował go Jakub Romanowicz, który wygrał międzynarodowy konkurs na interaktywny klip dla zespołu Gorillas.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj, pg

Czytaj także

Renata Przemyk: moje piosenki mogą drażnić, byle nie były obojętne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:00
Nowa płyta Renaty Przemyk "Rzeźba dnia" to pierwszy album, z którego artystka jest w pełni zadowolona. Jak tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce", pracowała nad nim dwa lata i dzięki temu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - To jest to, co chcę dać ludziom - powiedziała Przemyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Stęszewski o swojej płycie: "Księżycówka" dojrzała, jest mocno procentowa

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 17:00
- Piosenki, które znalazły się na tym albumie, kolekcjonowałem przez ostatnie parę lat. Stwierdziłem, że to najwyższy czas, by z nimi coś zrobić - mówił w Jedynce artysta, którego debiutancki album "Księżycówka" ukazał się 16 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Łzy jest pełnoletni. Jaką niespodziankę ma z tej okazji dla fanów?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 14:56
- Ostatnią niespodzianką był nasz koncert akustyczny z okazji 15-lecia. Zagraliśmy z naszymi przyjaciółmi, m.in. Titusem, Anją Orthodox i Markiem Piekarczykiem. Za dwa lata, na 20-lecie też przygotujemy coś oryginalnego - zapewniał w Jedynce Adrian Wieczorek z zespołu Łzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta "Nowe pokolenie 14/44" katalizatorem na niepewne czasy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 18:23
- Wszyscy zastanawiamy się nad tym, czy czeka nas powtórka z historii. Ten temat pojawia się w każdym polskim domu. Do takich refleksji skłaniają nas wydarzenia na Ukrainie - mówił w Jedynce Grzegorz "Grzech" Piotrowski, producent płyty "Nowe pokolenie 14/44”.
rozwiń zwiń