Bartosiewicz: ta piosenka jest kontynuacją i dopełnieniem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 17:08
Edyta Bartosiewicz podkreśla, że "Nie zabijaj tej miłości" dopełnia utwory na płycie "more..." i jest kontynuacją czegoś, co nastąpiło na płycie "Love", ale - jej zdaniem - również coś zamyka.
Audio
  • Druga część rozmowy z Edytą Bartosiewicz (Muzyczna Jedynka)
Edyta Bartosiewicz
Edyta Bartosiewicz Foto: Wojciech Kusiński/PR

Piosenkarka przyznaje, że jej debiutancka solowa płyta "Love" nigdy nie była komercyjnym hitem. Ale zawsze cieszyła się z grona ludzi, którzy skupiali się wokół poszczególnych utworów i utożsamiali się z jej twórczością. - To daje wtedy power, ale też wieloletniość życia. Że to nie umiera nagle - mówi artystka.
Edyta Bartosiewicz wspomina, jak nagrywany był krążek "Love". W nagraniu wzięli udział Jan Borysewicz i Krzysztof Ścierański. Piosenkarka przyznaje, że nie miała na to wpływu. Na płytę dała jedynie muzykę i teksty. O obsadę muzyków i o aranżację zadbał producent płyty Rafał Paczkowski. - Robiły na mnie wrażenie te nazwiska, bo to byli ludzie, którzy zaistnieli dużo wcześniej i oczywiście świetni muzycy - mówi.

Płyta "Love & more…" do kupienia na sklep.polskieradio.pl >>>
Wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia dwupłytowy album zawiera reedycję pochodzącej z 1992 płyty "Love". Na dodatkowym krążku "more..." znalazły się archiwalne i koncertowe wykonania piosenki "Opowieść", która nie weszła na żadną wcześniejszą płytę oraz właśnie nowego, nagranego w tym roku w Berlinie utworu "Nie zabijaj miłości", którego premiera odbyła się 15 września 2014.
Edyta Bartosiewicz wspomina też koncerty w stołecznym klubie Akwarium (już nieistniejącym). Żałuje, że nie ma już miejsca, które działałoby w ten sposób, co to miejsce.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Po wydaniu płyty "Renovatio" Edyta Bartosiewicz w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" opowiadała o swoim powrocie na scenę, o początkach kariery i kłopotach z głosem. Posłuchaj wyjątkowego wywiadu >>>

Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Zegler.

Trzecią część wywiadu usłyszycie w "Muzycznej Jedynce" w czwartek 30 października, między godz. 13.00 a 15.00.

(ag, ac)

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: teledysk do "Italiano" ma zaskakiwać

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 17:12
- Piosenka jest trochę tęskna i melancholijna. Wspominam w niej jakiegoś mężczyznę. Obraz natomiast jest w zupełnej kontrze do tego. Bardzo mi się to podoba. Nie lubię rzeczy oczywistych - mówiła w Jedynce Edyta Bartosiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosiewicz: album "Love & more..." daje mi odczuć moją wartość

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 16:51
- Płyta "Renovatio" mnie wyswobodziła, a "Love & more..." daje mi lekkość serca. Gdy słyszę swój głos w piosenkach z tego dwupłytowego wydawnictwa, przypominają mi się moje możliwości.
rozwiń zwiń