Edyta Bartosiewicz: następna płyta będzie dla mnie dużym wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 15:00
- Szukam inspiracji. Chcę słuchać muzyki innych ludzi, tego co mają do powiedzenia, spierać się z nimi - mówiła Edyta Bartosiewicz, której debiutancki albumu "Love & more..." doczekał się reedycji.
Audio
  • Edyta Bartosiewicz: następna płyta będzie dla mnie dużym wyzwaniem (Muzyczna Jedynka)
Edyta Bartosiewicz szuka inspiracji do kolejnej płyty
Edyta Bartosiewicz szuka inspiracji do kolejnej płytyFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia dwupłytowy album zawiera nagrania z pochodzącej z 1992 płyty "Love. Na dodatkowym krążku "more..." znalazły się archiwalne i koncertowe wykonania piosenki "Opowieść", która nie weszła na żadną wcześniejszą płytę oraz nowego, nagranego w tym roku w Berlinie utworu "Nie zabijaj miłości", którego premiera odbyła się 15 września 2014.

Bartosiewicz o piosence "Nie zabijaj miłości" >>>

Płyta "Love & more..." powstawała głównie w Berlinie. Edyta Bartosiewicz przyznała, że Polsce też są odpowiednie studia nagraniowe, jej jednak chodziło o coś innego. - Brzmienie zawsze było dla mnie bardzo ważne. To nie jest tak, że wchodzę do studia i nagrywam byle jak. Muszę być zadowolona z dźwięku, który jest jednym ze składników piosenki. Po płycie "Renovatio" chcieliśmy zrobić coś zupełnie innego, szalonego. Zaznać innego klimatu, nawet języka. Żeby wydarzyło coś, co dałoby kopa i zmieniło perspektywę - tłumaczyła artystka w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

Bartosiewicz: album "Love & more..." daje mi odczuć moją wartość >>>

Na drugim krążku znaleźć można też m.in. akustyczne wykonanie "Have To Carry On" z popularnego w latach 90. telewizyjnego programu "Luz", czy też fragmenty koncertu z legendarnego klubu Akwarium. Bartosiewicz nie wykluczyła, że i tym razem wystąpi z kameralnymi koncertami. - Nie ukrywam, że słuchając numerów, którym towarzyszy tylko gitara akustyczna, czuję siłę przekazu - powiedziała w "Muzycznej Jedynce". Jak podkreśliła, również kontakt ze słuchaczami, którzy znajdują się niejako "na oddech", jest niesamowity.

Płyta "Love & more…" do kupienia na sklep.polskieradio.pl >>>

Najbliższe koncerty promujące płytę "Love & more" odbędą się 3 listopada w Białymstoku w Filharmonii Podlaskiej i 9 listopada w gdańskim klubie "B-90". Edytę Bartosiewicz będzie supportował zespół Leski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/ag

Czytaj także

Bartosiewicz: album "Love & more..." daje mi odczuć moją wartość

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 16:51
- Płyta "Renovatio" mnie wyswobodziła, a "Love & more..." daje mi lekkość serca. Gdy słyszę swój głos w piosenkach z tego dwupłytowego wydawnictwa, przypominają mi się moje możliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosiewicz: ta piosenka jest kontynuacją i dopełnieniem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 17:08
Edyta Bartosiewicz podkreśla, że "Nie zabijaj tej miłości" dopełnia utwory na płycie "more..." i jest kontynuacją czegoś, co nastąpiło na płycie "Love", ale - jej zdaniem - również coś zamyka.
rozwiń zwiń