Natalia Kukulska: każda płyta to dla mnie plan do zrealizowania

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 15:58
- Przez ostatni czas w moim życiu, zarówno prywatnym, jak i muzycznym, działo się bardzo dużo. Na płycie "Ósmy plan" daję tego wyraz - mówiła w radiowej Jedynce piosenkarka.
Audio
  • Natalia Kukulska o płycie "Ósmy plan" (Muzyczna Jedynka)
Natalia Kukulska i jej nowa płyta Ósmy plan
Natalia Kukulska i jej nowa płyta "Ósmy plan"Foto: Paweł Kurek/PR

Nowy album Natalii Kukulskiej ma się ukazać pod koniec lutego 2015 roku. Będzie wspólnym dziełem artystki i jej męża Michała. - Ja piszę teksty, wspólnie komponujemy muzykę, a gotowy materiał mąż produkuje w naszym domowym studiu - tłumaczyła piosenkarka.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Płytę "Ósmy plan" zapowiada maxi singiel "Pióropusz/Na koniec świata". Do pierwszego z tych utworów powstał również teledysk. - Klip ten zrobiony jest w formie animacji poklatkowej. Występuje w nim lalka ubrana w balowy strój i z tytułowym pióropuszem na głowie. Jesteśmy niby w pałacu, ale po chwili okazuje się, że to tylko tandetna dekoracja. Piosenka jest bowiem o tym, że pod płaszczykiem blichtru często próbujemy zatuszować naszą samotność - podkreślała Natalia Kukulska.

W trasę koncertową promującą nowy album piosenkarka zamierza ruszyć w marcu 2015 toku. Gdzie wcześniej będzie można zobaczyć ją na żywo i skąd w piosence "Pióropusz" wziął się ksylofon, dowiesz się z nagrania audycji.

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak
Gość: Natalia Kukulska
Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Data emisji: 03.11.2014
Godzina emisji: 13.15

pg/ag

Czytaj także

Kukulska: piosenki rodziców są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 16:02
- Oryginał już jest. Nic lepszego nie zrobimy - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Natalia Kukulska. Opowiada o koncercie w Opolu, podczas którego były śpiewane piosenki jej rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blue Café: staramy się uniknąć gombrowiczowskiej gęby

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 17:28
- Każda nasza płyta jest inna. Staramy się, by kolejny album był nieprzewidywalny, coraz wyżej stawiamy sobie poprzeczkę - mówił w Jedynce Paweł Rurak-Sokal z zespołu Blue Café.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: następna płyta będzie dla mnie dużym wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 15:00
- Szukam inspiracji. Chcę słuchać muzyki innych ludzi, tego co mają do powiedzenia, spierać się z nimi - mówiła Edyta Bartosiewicz, której debiutancki albumu "Love & more..." doczekał się reedycji.
rozwiń zwiń