Wojciech Waglewski: Voo Voo to zespół o dwóch obliczach

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 21:40
- Ten zespół nie mógłby funkcjonować, gdyby pojawiła się nuda. Nasza publiczność nigdy nie wie, czego może się spodziewać - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Wojciech Waglewski.
Audio
  • Wojciech Waglewski o nowym krążku i współpracy z zaproszonymi do projektu muzykami (Muzyczna Jedynka)
Zdaniem Wojciecha Waglewskiego nowa płyta Voo Voo ma magiczny charakter
Zdaniem Wojciecha Waglewskiego nowa płyta Voo Voo ma magiczny charakterFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Artysta mówił, że pierwsze, ludyczne oblicze Voo Voo zostało zamknięte tegorocznym koncertem w Gdańsku. - Zatęskniłem natomiast za obliczem bardziej magicznym - dodał Waglewski. Jego zdaniem, właśnie taki charakter ma nowa płyta zespołu pt. "Dobry wieczór". - Nawet jeśli nie za sprawą nas samych, to genialnych gości, którzy z nami ją nagrali - dodał muzyk.

Na płycie można usłyszeć m.in. mistrza azerbejdżańskiej muzyki klasycznej Alima Qasimova. - Jest uznawany za największy obecnie żyjący głos. Otrzymał nagrodę UNESCO, która porównywalna jest z Noblem w dziedzinie sztuki. Zajmuje się przekazywaniem lirycznych pieśni mugham sprzed ponad 1000 lat - wyjaśniał Waglewski w rozmowie z Marcinem Kusym.

Zdaniem muzyka obecność Qasimova na płycie "Dobry wieczór" stanowi niezwykłą nobilitację dla zespołu. - Jego obecność na scenie powoduje, że człowiek się unosi w powietrze - podkreślił lider Voo Voo.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Wojciech Waglewski mówił także o pokorze i energii płynącej z koncertów na żywo.

***

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Wojciech Waglewski

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Data emisji: 7.11.2014

Godzina emisji: 14.30

tj/asz

Czytaj także

Wojciech Waglewski jak hip-hopowy dj

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 16:17
Lider Voo Voo odwiedził Jedynkę w związku z premierą "Nowej płyty". - Trudno to nawet nazwać tytułem. To jest stwierdzenie faktu - tłumaczył tytuł albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: następna płyta będzie dla mnie dużym wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 15:00
- Szukam inspiracji. Chcę słuchać muzyki innych ludzi, tego co mają do powiedzenia, spierać się z nimi - mówiła Edyta Bartosiewicz, której debiutancki albumu "Love & more..." doczekał się reedycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Enej i Maleńczuk na płycie Pawluśkiewicza. Kompozytor: to miła niespodzianka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 19:30
Jan Kanty-Pawluśkiewicz mówił w "Muzycznej Jedynce" o dziewiątej część Antologii pt. "Zaklinanie, czarowanie", która została wydana przez Polskie Radio.
rozwiń zwiń