Robert Kasprzycki: wierzę w słowo, taka skaza

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 18:28
- Staram się, by słowa miały sens, były powiedziane z uwagą i szacunkiem. To trochę wbrew dzisiejszemu przekonaniu, że rytm jest podstawą - mówi muzyk.
Audio
  • Robert Kasprzycki o charakterze i przesłaniu płyty "Cztery" (Muzyczna Jedynka)
Robert Kasprzycki
Robert KasprzyckiFoto: Magda Świtek/mat. prasowe

Mówi o sobie "wychowany na kulturze lat 70." i we własnej twórczości odwołuje się do mistrzów słowa i melodii, którymi dla Roberta Kasprzyckiego pozostają Osiecka, Kofta, Młynarski czy Jerzy Wasowski. - On mówił, że sylaba musi mieć przypisaną nutę, a nucie przypisana musi być emocja. Idę tym tropem - podkreśla w Jedynce.

Słuchając jego najnowszej płyty Małgorzata Kościelniak miała dreszcze i trzykrotnie przegapiła właściwy zjazd na drodze. Zdaniem dziennikarki podczas słuchania piosenek zawartych na "Cztery" po prostu trzeba myśleć.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadziła: Małgorzata Kościelniak
Goście: Robert Kasprzycki
Data emisji: 10.11.2014
Godzina emisji: 13.00 - 15.00

(asz/ag)

Czytaj także

Renata Przemyk: moje piosenki mogą drażnić, byle nie były obojętne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:00
Nowa płyta Renaty Przemyk "Rzeźba dnia" to pierwszy album, z którego artystka jest w pełni zadowolona. Jak tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce", pracowała nad nim dwa lata i dzięki temu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - To jest to, co chcę dać ludziom - powiedziała Przemyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: następna płyta będzie dla mnie dużym wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 15:00
- Szukam inspiracji. Chcę słuchać muzyki innych ludzi, tego co mają do powiedzenia, spierać się z nimi - mówiła Edyta Bartosiewicz, której debiutancki albumu "Love & more..." doczekał się reedycji.
rozwiń zwiń