X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert Niepodległości. Muzyczna ilustracja bohaterskiej walki Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 15:41
Koncertu wysłuchać będzie można 11 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego tematem będzie walka Polaków pod obcymi sztandarami, zarówno o niepodległość Polski jak i innych narodów.
Audio
  • Jacek Górski o VI Koncercie Niepodległej (Muzyczna Jedynka)
Podczas VI Koncertu Niepodległości wystąpi m.in. Ola Turkiewicz, polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorka
Podczas VI Koncertu Niepodległości wystąpi m.in. Ola Turkiewicz, polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorkaFoto: PAP/Tomasz Gzell

W doborze repertuaru i narracji twórcy VI Koncert Niepodległości skupili się na niezwykłych dziejach naszych rodaków rozsianych po całym świecie i walczących pod obcymi sztandarami, poczynając od czasów wypraw krzyżowych Piastów Śląskich, a na historii Lecha Zondka, Polaka walczącego z Armią Radziecką w Afganistanie, kończąc.

W trakcie prac na koncertem jego twórcy wypracowali specyficzny styl muzyczny, który sami nazwali hybrydowym. - To rodzaj bardzo uniwersalnej muzyki ilustracyjnej, sięgającej po wiele różnych nurtów muzycznych. Jej zadaniem jest wyeksponowanie utworów historycznych typu pieśni czy hymy, które dzięki nowej oprawie – klasycznej, jazzowej, rockowej czy etnicznej – mają możliwość wybrzmieć w zupełnie nowych aranżacjach. Przez to stają się atrakcyjne dla słuchacza w XXI wieku - tłumaczy w Jedynce Jacek Górski, organizator wydarzenia.

Początek Koncert Niepodległości o godz. 20.00.

Czy osoby bez wejściówek będą mogły wejść na koncert, jakie utwory i przez kogo zostaną wykonane, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Jacek Górski (prezes Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej)

Data emisji: 11.11.2014

Godzina emisji: 13.00 - 15.00

pg, ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstańcze piosenki. Jan Ołdakowski: one były nośnikiem legendy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 21:24
Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego mówił w Jedynce, że utwory, które powstawały podczas powstania odgrywały bardzo ważną rolę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia może być atrakcyjna. "Nie używajmy wielkich słów"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 15:34
Czego dziś oczekuje młody odbiorca, oprócz rzetelnej wiedzy, w przekazie historycznym i jaki ma to być przekaz? Goście audycji "Naukowy zawrót głowy" mówili na przykładzie Powstania Warszawskiego o tym, jak przedstawiać wydarzenia historyczne, aby zainteresować najmłodszego odbiorcę.
rozwiń zwiń