Piotr Bukartyk o płycie "Kup sobie psa": to bardzo ważny moment w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 15:58
- To najbardziej osobista z moich dotychczasowych płyt. Już teraz wiem, że nie będę się wstydził tych piosenek - mówi w Jedynce Piotr Bukartyk.
Audio
  • Piotr Bukartyk o płycie "Kup sobie psa" (Muzyczna Jedynka)
Piotr Bukartyk
Piotr BukartykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Album "Kup sobie psa" swą premierę będzie miał 28 listopada. Jak podkreśla Piotr Bukartyk, wszystko co związane z nowym materiałem ma rodzinny charakter. - Na okładce jest starsza pani w towarzystwie psa. Była ona swego czasu tak miła, że mnie urodziła. Widzimy ją, jak siedzi na tle drzwi, przez które ponad 30 lat temu poszedłem sobie w świat - tłumaczy muzyk.

Piotr Bukartyk przekornie nazywa swój najnowszy krążek mało przebojowym. - W tym sensie, że nie ma tam ewidentnych kandydatów na singla. Pracując nad tą płytą starałem się stworzyć opowieści, które pozostaną w słuchaczach na dłużej - podkreśla artysta.

Dlaczego na albumie "Kup sobie psa" Piotr Bukartyk często śpiewa o różnych środkach komunikacji i jak wyglądać będzie trasa promująca nowy materiał, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Piotr Bukartyk

Data emisji: 12.11.2014

Godzina emisji: 13.00 - 15.00

pg/ag

Czytaj także

Mieczysław Szcześniak: przed śniadaniem zwykle śpię

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 09:00
"Jutro Cię, ach, przed śniadaniem, no nie, nie spotkam, nie no bo za długo śpię" - śpiewał w jednym ze swoich przebojów Mieczysław Szcześniak. Jak tłumaczył w Jedynce wokalista, tekst do piosenki "Przed śniadaniem" napisała Justyna Holm, która poznała jego przyzwyczajenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Wilk: piosenki są dla mnie jak fotografie z mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 14:06
- Niewiele wiem o zespołach i artystach, których lubię słuchać. Na mnie działa piosenka. Dzięki muzyce wracają do mnie wspomnienia. Myślę, że większość słuchaczy ma podobnie - mówiła w Jedynce Kasia Wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gadowski: wielokrotnie poczułem na sobie ludzką zawiść

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 16:44
- Bardzo różnimy się od innych nacji tym, że nie podoba nam się, gdy ktoś odnosi sukces. Ale daję sobie z tym radę, po prostu przestałem się przejmować takimi ludźmi - mówił w Jedynce Artur Gadowski, wokalista i lider zespołu IRA.
rozwiń zwiń